wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-24| GIS, Mapy

Twórz interaktywne mapy z Wikią

Wikia, serwis umożliwiający bezpłatne uruchamianie projektów typu „wiki”, została rozbudowana o narzędzie do tworzenia interaktywnych map oraz dzielenia się nimi w internecie.


Twórz interaktywne mapy z Wikią

Twórcy narzędzia Wikia Maps postawili nacisk przede wszystkim na prostotę obsługi. Umożliwia ono utworzenie mapy na podkładzie OpenStreetMap lub własnych obrazów, nakładanie sygnatur (możliwie jest użycie własnych lub predefiniowanych znaków oraz podzielenie ich na kategorie), linkowanie ich do 34 mln stron wiki oraz publikację opracowania w internecie. Nad tak stworzoną mapą może współpracować wielu użytkowników danego projektu wiki jednocześnie, a udostępnione opracowania mogą być przeglądane również na ekranach telefonów i tabletów.

Jak widać w galerii map dotychczas utworzonych za pomocą Wikia Maps, narzędzie to może posłużyć do przedstawienia zarówno rzeczywistych, jak i fikcyjnych miejsc – np. kontynentu Westeros z „Gry o Tron” czy statku kosmicznego Sokół Milenium z „Gwiezdnych Wojen”.

Twórcy narzędzia zapowiadają, że będzie ono systematycznie rozwijane. W planach na najbliższe miesiące jest m.in. umożliwienie edycji map z poziomu urządzeń mobilnych.

Wikia (do 26 marca 2006 Wikicities) to serwis umożliwiający bezpłatne uruchamianie projektów wiki opartych na oprogramowaniu MediaWiki. Został założony przez Jimmy'ego Walesa (założyciela Wikipedii) i Angelę Beesley w październiku 2004 r. Na bazie tego rozwiązania zbudowano już 1,6 tys. projektów wiki, w tym około 45 polskojęzycznych.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS