wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Uber "naprawia" GPS w miastach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-24| GIS, Mapy

Twórz interaktywne mapy z Wikią

Wikia, serwis umożliwiający bezpłatne uruchamianie projektów typu „wiki”, została rozbudowana o narzędzie do tworzenia interaktywnych map oraz dzielenia się nimi w internecie.


Twórz interaktywne mapy z Wikią

Twórcy narzędzia Wikia Maps postawili nacisk przede wszystkim na prostotę obsługi. Umożliwia ono utworzenie mapy na podkładzie OpenStreetMap lub własnych obrazów, nakładanie sygnatur (możliwie jest użycie własnych lub predefiniowanych znaków oraz podzielenie ich na kategorie), linkowanie ich do 34 mln stron wiki oraz publikację opracowania w internecie. Nad tak stworzoną mapą może współpracować wielu użytkowników danego projektu wiki jednocześnie, a udostępnione opracowania mogą być przeglądane również na ekranach telefonów i tabletów.

Jak widać w galerii map dotychczas utworzonych za pomocą Wikia Maps, narzędzie to może posłużyć do przedstawienia zarówno rzeczywistych, jak i fikcyjnych miejsc – np. kontynentu Westeros z „Gry o Tron” czy statku kosmicznego Sokół Milenium z „Gwiezdnych Wojen”.

Twórcy narzędzia zapowiadają, że będzie ono systematycznie rozwijane. W planach na najbliższe miesiące jest m.in. umożliwienie edycji map z poziomu urządzeń mobilnych.

Wikia (do 26 marca 2006 Wikicities) to serwis umożliwiający bezpłatne uruchamianie projektów wiki opartych na oprogramowaniu MediaWiki. Został założony przez Jimmy'ego Walesa (założyciela Wikipedii) i Angelę Beesley w październiku 2004 r. Na bazie tego rozwiązania zbudowano już 1,6 tys. projektów wiki, w tym około 45 polskojęzycznych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt