wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-22| GIS

Trasy z zagadkami w łódzkim geoportalu

Geoportal Województwa Łódzkiego wzbogacił się o dwie nowe warstwy tematyczne: „QUESTING w Łódzkim” oraz „Uprawnieni Organizatorzy Turystyki i Pośrednicy Turystyczni”. Są one dostępne w module „Portal obiektów użyteczności publicznej”.


Trasy z zagadkami w łódzkim geoportalu
Pierwsza z warstw ma na celu zachęcenie do zwiedzania województwa łódzkiego za pomocą quizu. Przedstawia ona miejsca startowe 35 tras wraz z zagadkami. Widoczne na warstwie punkty nie pokazują rozwiązania quizu – mają jedynie zachęcić do zwiedzania województwa w nowy, atrakcyjny sposób. Punkty te zawierają opis miejsc startowych tras, podają prawdopodobny czas ich pokonania, długość tras w km, rodzaj questów (pieszy, rowerowy, samochodowy) oraz zawierają link do strony projektu, gdzie umieszczone są szczegółowe informacje. Dane prezentowane na warstwie pozyskano od Lokalnych Grup Działania (LGD): „Dolina Rzeki Grabi”, Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM” oraz Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ RAZEM”, które prowadzą projekt „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie, akronim »QUIZ «”. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej i promocja obszarów działania grup LGD.

Warstwa „Uprawnieni Organizatorzy Turystyki i Pośrednicy Turystyczni” została opracowana na podstawie danych z „Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych” prowadzonego przez marszałka województwa łódzkiego. Dostarcza ona informacji o numerze w rejestrze, pod którym jest zarejestrowany organizator lub pośrednik turystyczny, jego nazwie oraz danych teleadresowych. Z warstwy możliwy jest również dostęp do informacji z ewidencji centralnej dotyczących m.in. posiadanego ubezpieczenia, zawieszeń lub zakazów wykonywania działalności. Warstwa jest na bieżąco aktualizowana we współpracy z Referatem Turystyki ds. Zadań Zleconych z Zakresu Administracji Rządowej Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UMWŁ.

Źródło: RSIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
??? ale o co tu chodzi????? na czym polega ten konkurs ? jak to się ma do mapy???
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS