wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-22| GIS

Trasy z zagadkami w łódzkim geoportalu

Geoportal Województwa Łódzkiego wzbogacił się o dwie nowe warstwy tematyczne: „QUESTING w Łódzkim” oraz „Uprawnieni Organizatorzy Turystyki i Pośrednicy Turystyczni”. Są one dostępne w module „Portal obiektów użyteczności publicznej”.


Trasy z zagadkami w łódzkim geoportalu
Pierwsza z warstw ma na celu zachęcenie do zwiedzania województwa łódzkiego za pomocą quizu. Przedstawia ona miejsca startowe 35 tras wraz z zagadkami. Widoczne na warstwie punkty nie pokazują rozwiązania quizu – mają jedynie zachęcić do zwiedzania województwa w nowy, atrakcyjny sposób. Punkty te zawierają opis miejsc startowych tras, podają prawdopodobny czas ich pokonania, długość tras w km, rodzaj questów (pieszy, rowerowy, samochodowy) oraz zawierają link do strony projektu, gdzie umieszczone są szczegółowe informacje. Dane prezentowane na warstwie pozyskano od Lokalnych Grup Działania (LGD): „Dolina Rzeki Grabi”, Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM” oraz Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ RAZEM”, które prowadzą projekt „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie, akronim »QUIZ «”. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej i promocja obszarów działania grup LGD.

Warstwa „Uprawnieni Organizatorzy Turystyki i Pośrednicy Turystyczni” została opracowana na podstawie danych z „Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych” prowadzonego przez marszałka województwa łódzkiego. Dostarcza ona informacji o numerze w rejestrze, pod którym jest zarejestrowany organizator lub pośrednik turystyczny, jego nazwie oraz danych teleadresowych. Z warstwy możliwy jest również dostęp do informacji z ewidencji centralnej dotyczących m.in. posiadanego ubezpieczenia, zawieszeń lub zakazów wykonywania działalności. Warstwa jest na bieżąco aktualizowana we współpracy z Referatem Turystyki ds. Zadań Zleconych z Zakresu Administracji Rządowej Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UMWŁ.

Źródło: RSIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
??? ale o co tu chodzi????? na czym polega ten konkurs ? jak to się ma do mapy???zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt