wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-22| GIS, Firma, Software, Instytucje

ArcGIS trafi do europejskich szkół

Uczniowie i nauczyciele z większości europejskich krajów wkrótce zyskają dostęp do oprogramowania GIS-owego – to efekt porozumienia firmy Esri z organizacją European Schoolnet, w której działa m.in. nasze Ministerstwo Edukacji Narodowej.


ArcGIS trafi do europejskich szkół

Porozumienie obejmuje okres trzech lat. W tym czasie firma Esri zobowiązała się doradzać członkom European Schoolnet w użytkowaniu platformy ArcGIS Online działającej w chmurze, a także pomagać im w tworzeniu scenariuszy zajęć szkolnych. Oprogramowanie Esri będzie użytkowane w szkołach uczestniczących w projekcie Future Classroom Lab, którego celem jest testowanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania.

– Możliwości ArcGIS Online dobrze wpisują się w inne technologie stosowane w projekcie Future Classroom Lab – mówi koordynator tego przedsięwzięcia z ramienia European Schoolnet Benjamin Hertz. – To świetne narzędzie dla nauczycieli, by zafascynowali uczniów geografią oraz pokazali im, jak dziedzina ta wpływa na inne przedmioty. Lekcje z ArcGIS Online przenoszą edukację STEM (science, technology, engineering, mathematics) na wyższy poziom – dodaje Hertz.

– Mamy nadzieję, że współpracując z European Schoolnet, sprawimy, że więcej uczniów zyska świadomość geoprzestrzenną i zrozumie potęgę analiz przestrzennych – mówi z kolei David DiBiase, dyrektor rozwiązań dla edukacji w Esri.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt