wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-22| GIS, Firma, Software, Instytucje

ArcGIS trafi do europejskich szkół

Uczniowie i nauczyciele z większości europejskich krajów wkrótce zyskają dostęp do oprogramowania GIS-owego – to efekt porozumienia firmy Esri z organizacją European Schoolnet, w której działa m.in. nasze Ministerstwo Edukacji Narodowej.


ArcGIS trafi do europejskich szkół

Porozumienie obejmuje okres trzech lat. W tym czasie firma Esri zobowiązała się doradzać członkom European Schoolnet w użytkowaniu platformy ArcGIS Online działającej w chmurze, a także pomagać im w tworzeniu scenariuszy zajęć szkolnych. Oprogramowanie Esri będzie użytkowane w szkołach uczestniczących w projekcie Future Classroom Lab, którego celem jest testowanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania.

– Możliwości ArcGIS Online dobrze wpisują się w inne technologie stosowane w projekcie Future Classroom Lab – mówi koordynator tego przedsięwzięcia z ramienia European Schoolnet Benjamin Hertz. – To świetne narzędzie dla nauczycieli, by zafascynowali uczniów geografią oraz pokazali im, jak dziedzina ta wpływa na inne przedmioty. Lekcje z ArcGIS Online przenoszą edukację STEM (science, technology, engineering, mathematics) na wyższy poziom – dodaje Hertz.

– Mamy nadzieję, że współpracując z European Schoolnet, sprawimy, że więcej uczniów zyska świadomość geoprzestrzenną i zrozumie potęgę analiz przestrzennych – mówi z kolei David DiBiase, dyrektor rozwiązań dla edukacji w Esri.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt