wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-17| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Google rozpoczyna sprzedaż zdjęć lotniczych

Google Maps for Business imagery – to nowa usługa Google’a umożliwiająca podmiotom komercyjnym zakup zdjęć lotniczych z zasobów Google Earth.


Google rozpoczyna sprzedaż zdjęć lotniczych

Na razie oferta dotyczy jedynie danych dla terytorium Stanów Zjednoczonych. W jej ramach można uzyskać dostęp do zdjęć w rozdzielczości 15 cm i o dokładności 1 metra. Standardowo są to obrazy RGB, opcjonalnie mogą uwzględniać również bliską podczerwień.

Jak podkreśla korporacja, niewątpliwą zaletą nowej usługi jest możliwość korzystania z danych na różne sposoby – przez usługę WMS lub JavaScript API, jako warstwę w Google Earth czy w aplikacjach lub na stronach internetowych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Wszystko to przez chmurę obliczeniową Google’a bez konieczności czasochłonnego pobierania danych z serwerów FTP.

Źródło: Google Enterprise, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt