Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-07-17| GIS, Firma, Software

GIS z ISPiK-u pomoże petentowi i obywatelowi

Wirtualny Urząd oraz Platforma Aktywnej Współpracy – to nowe produkty w ofercie Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych z Gliwic.


GIS z ISPiK-u pomoże petentowi i obywatelowi <br />
Wdrożenie ISPiK-u w Sosnowcu
Wdrożenie ISPiK-u w Sosnowcu

Wirtualny Urząd to interaktywny plan budynków danej instytucji, a przede wszystkim wewnętrzna książka adresowa obrazująca rozmieszczenie pomieszczeń wraz z ich numerami, przynależnością do pionów, wydziałów czy referatów, a także danymi osób, które w nich pracują. Do każdego pokoju mogą zostać przypisane dowolne informacje, dotyczące np. zakresu załatwianych spraw, danych kontaktowych poszczególnych pracowników lub wzory pism do pobrania. Dzięki dedykowanym mechanizmom wyszukiwania klienci już nigdy nie będą mieli problemów ze zlokalizowaniem miejsc, w których mogą załatwić konkretną sprawę – reklamuje swoje rozwiązanie ISPiK.

Celem Platformy Aktywnej Współpracy jest z kolei wsparcie komunikacji oraz wymiany informacji pomiędzy władzami samorządowymi a społecznością lokalną. W ramach PAW na razie udostępniono dwie aplikacje.

Pierwsza z nich to Budżet Obywatelski. Jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie wspiera przeprowadzenie procesu, jakim jest budżet obywatelski, od momentu jego uchwalenia, aż do wyboru zwycięskiego projektu wraz z możliwością śledzenia postępów w jego realizacji. Aplikacja wspomaga i porządkuje wszystkie działania wewnątrz urzędu, a także udostępnia narzędzia pozwalające na sprawną komunikację z mieszkańcami i promocję podjętych działań.

Druga składowa PAW to Aplikacja Zgłaszania Nieprawidłowości. Umożliwia ona mieszkańcom zgłaszanie niedogodności, z jakimi spotykają się w swoim otoczeniu, a urzędnikom samorządowym – możliwość odpowiedniego zareagowania: udzielenia informacji o stanie prac lub o braku możliwości ich wykonania, przekierowanie zgłoszenia na służby odpowiedzialne za dany temat itd.

Źródło: ISPiK, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama