Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-16| GNSS

Awaria satelity GLONASS

Już trzeci raz w tym roku rosyjski system nawigacji doświadczył awarii segmentu kosmicznego.


Awaria satelity GLONASS

Wczoraj po południu (16 lipca) wyłączono aparat nr 16. Jak w depeszy Interfaksu tłumaczą przedstawiciele agencji kosmicznej Roskosmos, było to spowodowane tym, że satelita nadawał nieprawidłowe sygnały nawigacyjne.

To wprawdzie znacznie mniejsza awaria niż dwie poprzednie (z kwietnia br.), gdy nadawania zaprzestały wszystkie, a dwa tygodnie później 9 aparatów GLONASS, ale tyle wystarczyło, by liczba pracujących satelitów spadła poniżej 24. Tyle aparatów jest wymaganych do zapewnienia pełnej dostępności systemu na całym świecie. Jak jednak widać na mapie publikowanej przez administratorów systemu, obecnie obszar o bardzo słabej dostępności sygnałów GLONASS (oznaczony na czarno) jest stosunkowo niewielki.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS