Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-03| GNSS, Geodezja, Edukacja

Nowość o nawigacji w księgarni Geoforum.pl

Na rynek księgarski trafiła książka Krzysztofa Czaplewskiego „Podstawy nawigacji morskiej i śródlądowej”. Omówiono w niej m.in. geodezyjno-kartograficzne podstawy tej dziedziny.


Nowość o nawigacji w księgarni Geoforum.pl

Książka opisuje zagadnienia, których znajomość jest niezbędna dla prowadzenia nakresu drogi statku w standardowym procesie nawigacyjnym – nie tylko geodezyjno-kartograficzne podstawy nawigacji, ale także locję i część zagadnień z nawigacji śródlądowej.

Walorem publikacji jest zamieszczenie zagadnień podstawowych z innych specjalności, jak np. geodezja i kartografia. Nie bez znaczenia jest również uwzględnienie wymagań Konwencji STCW (Standards of Training, Certification and Watchkeeping) w kształceniu kadr na statki.

Publikacja ta wzbogaci bibliotekę nawigacyjną w Polsce, uaktualni wiele informacji zmieniających się z upływem czasu oraz znajdzie wielu czytelników nie tylko w żegludze morskiej, ale również w sportach i rekreacji na morzu oraz wybranych specjalnych procesach nawigacyjnych.

Książkę opublikowało wydawnictwo Bernardinum z Pelplina. Można ją kupić w Księgarni Geoforum.pl za 55,80 zł.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS