wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-09| GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje

Trójwymiarowa Politechnika Warszawska w Google’ach


Studenci Wydziału GIK Politechniki Warszawskiej zakończyli projekt tworzenia wizualizacji 3D terenu głównego Politechniki Warszawskiej

Projekt realizowany był pod kierunkiem niżej podpisanego od grudnia 2006. Opracowanie zostało wykonane w trzech wariantach charakteryzujących się różnym stopniem szczegółowości i technikami realizacji. Najnowszy wariant wykonany we współpracy z firmą Geo-System Sp. z o.o. przekazano do zasobów 3D Warehouse firmy Google.
Po uruchomieniu linku ze strony http://sketchup.google.com (http://services.google.com/earth/kmz/3D_Warehouse.kmz) na oglądanym obrazie w Google Earth pojawiają się symbole (ikona – domek), które są linkami do opracowanych modeli. Niezależnie inny wariant (w jednym pliku) dostępny jest na stronie internetowej Wydziału Geodezji i Kartografii PW. Nowe modele zbudowane są tak, aby w przyszłości znalazły się w standardowym zasobie GE, czyli dostępnym dla wszystkich, bez dodatkowych czynności związanych z wczytywaniem modeli. To, kiedy tak się stanie, zależy już tylko od oceny ekspertów firmy Google.

Waldemar Izdebski


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Seneka? Polacy nie gęsi?...- a kto pamieta o tym: Magnus ille est, qui fictilibus sic utitur, quemadmodum argento, nec ille minor est, qui sic argento utitur, quemadmodum fictilibus... łacina w geodezji jest przecież drugim językiem, zwłaszcza w terenie ;)
odpowiedz zgłoś
Ino korzystać nie umnio i nie potrafio
odpowiedz zgłoś
A się porobiło... Geodetów mądrych się widać nakształciło, biegłych w łacinie. A po co? Nie pamiętają już, że Polacy nie gęsi i swój język mają? przeca średniowiecze już minęło:)
odpowiedz zgłoś
Szanowny Sancho - Nie sądzę aby Tój cytat z Seneki był adekwatny do tego projektu ale zapewne masz z nim (projektem) albo jego autorem jakiś problem. Powiem tylko, że - facta sunt verbis difficilora. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
dla początkujących To poniżej, to z Seneki Młodszego, Listy moralne (79.18)
odpowiedz zgłoś
Tenue est mendacium: perlucet, si diligenter inspexeris
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS