wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-09| GIS, Przetargi, Software, Instytucje, Kataster

Ponownie ogłoszono przetarg na LPIS dla 30 tys. km kwadratowychAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 7 marca opublikowała ogłoszenie o przetargu na „Budowę baz danych Systemu Identyfikacji Działek Rolnych w tym weryfikację granic działek ewidencyjnych i opracowanie pól zagospodarowania dla obszaru około 30 000 km kwadratowych”. Przetarg ogłoszono już po raz drugi, poprzedni unieważniono 22 grudnia (news z 3 stycznia).

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie – w celu realizacji zadań związanych z budową baz danych Systemu Identyfikacji Działek Rolnych (LPIS) – opracowania, na które składa się:
- wykonanie – odrębnie dla wszystkich wskazanych poniżej jednostek ewidencyjnych – cyfrowego opracowania wektorowej mapy granic działek ewidencyjnych i wektorowej mapy pól zagospodarowania, zintegrowanie z ortofotomapą;
- wykonanie – odrębnie dla wszystkich wskazanych poniżej jednostek ewidencyjnych – analogowego opracowania wektorowej mapy granic działek ewidencyjnych i wektorowej mapy pól zagospodarowania, zintegrowanie z ortofotomapą.
Zakresy opracowania poszczególnych obszarów obejmują:

OB1 – obszar położony w granicach woj. warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego (ok. 467 tys. działek ewidencyjnych, pow. ok. 10,5 tys. km2) OB2 – obszar położony w granicach woj. mazowieckiego (ok. 381 tys. działek ewidencyjnych, pow. ok. 2,6 tys. km2) OB3 – obszar położony w granicach woj. podlaskiego, lubelskiego (ok. 309 tys. działek ewidencyjnych, pow. ok. 3,1 tys. km2) OB4 – obszar położony w granicach woj. świętokrzyskiego, łódzkiego, opolskiego (ok. 426 tys. działek ewidencyjnych, pow. ok. 3,2 tys. km2) OB5 – obszar położony w granicach woj. śląskiego (ok. 475 tys. działek ewidencyjnych, pow. ok. 1,6 tys. km2) OB6 – obszar położony w granicach woj. małopolskiego, podkarpackiego (ok. 453 tys. działek ewidencyjnych, pow. ok. 2,2 tys. km2)

Szacunkowa wartość zamówienia – 23 424 000 zł brutto.
Termin składania ofert mija 22 marca.

Źródło: ARiMR


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
swde zintegrowane ???? ha ha ha O ludzie kolejny przetarg !!. Kolejne uzupełnienie uzupełnienia czegoś co już było uzupełnione. Kononowicz przewidział że na wiosnę wyjdziemy z budową. Teraz to już integrujemy ale z samymi granicami obrębów -pornografia a nie SWDE. Zresztą i tak w PODGiK mają to w d... Pozdrowionka wszystkim
odpowiedz zgłoś
ARiMR ten pomysł z LPISem jest jedną z większych pomyłek w IV RP, jest to jedno wielkie wyrzucanie pieniędzy w błoto (czyt. do kieszeni prywatnych firm).
odpowiedz zgłoś
Szkoda zdrowia Tym powinna zająć się NIK! ..też robię i wiem... Mapa rastrowa, pól zagospodarowania, wektorowa... Pliki SWD z sumami kontrolnymi.. ale zanim sobie te sumy wprowadzę to mogę tam wpisać co mi się podoba w części opisowej.. aby błędów krytycznych nie było. Czy w ARiMR pracują geodeci????
odpowiedz zgłoś
Projekt jest ok Projekt jest ok. Po prostu blad polega na tym ze jednym projektem chce sie zbawic wszystkich. I PODGiK i ARIMR i innych. Dlatego nikt nie jest zadowolony. Natomiast co do tych wspanialych baz powiatowych , to przy prostych kontrolnych pomiarach terenowych GPS mozna sobie wyrobic co do ich doskonal.
odpowiedz zgłoś
Wyrzucanie pieniędzy Lpis nabija kasę firmą zajmującym się tym. Pracowałem jakis czas przy tym i sposób realizacji tego jest absurdalny, oderwany od rzeczywistości.
odpowiedz zgłoś
to nie tylko strata pieniędzy, to marnotrawstwo! Ktoś powinien się nad tym w ARiMR zastanowić. Przesuwają ludziom granice wg jakiegoś widzimiesię (czytaj: wg ortofoto), a potem się dziwią, że w podgikach odkładają ich projekty na dno szuflady. Rozsądny geodeta powiatowy nie zastąpi przecież swojej bazy tym chłamem zrobionym zza biurka.
odpowiedz zgłoś
strata pieniedzy Szkoda TYCH pieniedzy na takie projekty - sam robie i wiem jak to wyglada...
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS