Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-06-25| GNSS, GIS, Sprzęt, Software

Satelitarne nowości "made in India"

Na rynek odbiorników satelitarnych weszła seria instrumentów SXtreo indyjskiej firmy Stesalit. Wyróżnia je m.in. szczelna obudowa spełniająca surową normę IP68. Oznacza to, że urządzenie jest w pełni chronione przed wnikaniem pyłu, powinno także wytrzymać zanurzenie do 1 m głębokości.


Satelitarne nowości "made in India"

Inne wyróżniki tych instrumentów to np. możliwość odbioru poprawek systemu GAGAN (indyjski odpowiednik EGNOS) czy wbudowany system operacyjny Android. Na serię SXtreo składają się zarówno urządzenia typu pancerny smartfon (GN 60 i 61), jak i kontrolery z klawiaturą QWERTY (GN11 i 21). Wraz z nimi firma Stesalit oferuje pakiet własnych pomiarowych aplikacji mobilnych dla GIS-u, geodezji czy rolnictwa: SXgeo, SXsurvey, SXfield oraz SXagro .

Źródło: Stesalit, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS