Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-06-25| GNSS, GIS, Mapy, Edukacja

Kartowanie GPS-ami wysypisk śmieci na szlakach w Gorcach

Członkowie Sekcji Geomatyki KNL Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Katedra Ekologii Lasu, Laboratorium Geomatyki) wzięli udział w ekologiczno-edukacyjnej akcji „Czyste Gorce” (21-22 czerwca) realizowanej w ramach projektu „Czyste Góry Czyste Szlaki”.


Kartowanie GPS-ami wysypisk śmieci na szlakach w Gorcach
Wraz z pozostałymi wolontariuszami oprócz zbierania śmieci zajęli się także kartowaniem lokalizacji dzikich wysypisk. Za pomocą 5 turystycznych odbiorników GPS oznaczono ich pozycję na siedmiu szlakach w Gorcach o łącznej długości ponad 120 km. Oznaczono łącznie ponad 400 lokalizacji wysypisk i porzuconych śmieci. W każdym punkcie odnotowano typ zebranych śmieci z podziałem na 4 kategorie (papier, szkło, metal, plastik), a także określono ich ilość w 4 klasach (pojedyncze, kilka, kilkanaście oraz wysypisko).

Lokalizację śmieci w Gorcach oraz zdjęcia z geotagowaniem można zobaczyć w aplikacji mapowej ArcGIS Online Esri, w której została stworzona wynikowa mapa. Łącznie ponad 40 uczestników akcji w Gorcach, pokonało około 154 km szlaków, zapełniając jednocześnie 60 worków ponad 300 kilogramami śmieci.

Piotr Wężyk


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS