Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-06-17| GNSS, Teledetekcja

Konkurs na system wspomagający badania kryminalistyczne

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na wykonanie 22 projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Wśród nich znalazło się przedsięwzięcie związane ze skaningiem laserowym i technikami satelitarnymi.


Konkurs na system wspomagający badania kryminalistyczne <br />
fot. Wikipedia/Alina Zienowicz
fot. Wikipedia/Alina Zienowicz
Celem głównym projektu nr 18 jest przygotowanie i wdrożenie do praktyki dochodzeniowo-śledczej nowoczesnych technologii skaningu 3D oraz pozycjonowania satelitarnego dla potrzeb prowadzenia kryminalistycznych badań miejsc zdarzeń.

Oczekiwane efekty wdrożenia projektu to m.in.:
• szybsze, efektywniejsze i dokładniejsze prowadzenie oględzin miejsc zdarzeń o charakterze masowym lub bardzo skomplikowanym,
• poprawienie jakości tworzonej dokumentacji oraz umożliwienie odtworzenia zaistniałej sytuacji w warunkach laboratoryjnych oraz rzeczywistych np. dla potrzeb eksperymentów sądowych czy wizji lokalnych,
• bardziej realistyczna wizualizacja zinwentaryzowanego miejsca zdarzenia.

Docelowymi użytkownikami systemu byliby: MSW, policja, ABW, straż graniczna oraz żandarmeria wojskowa.

Wnioski w konkursie można składać do 14 sierpnia.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS