Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-07| GIS, Teledetekcja, Firma, Ludzie

26 lutego na Świnicy zginął nasz kolega


26 lutego podczas wyprawy na Świnicę w Tatrach zginęło dwóch alpinistów z Warszawy. Z opóźnieniem dotarła do GeoForum informacja, że jednym z nich był Marcin Kłossowski – geodeta.

Marcin Kłossowski był absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (1991). Był geodetą, menedżerem, podróżnikiem i taternikiem. Już podczas studiów na Politechnice jego pasja poznawania i dzielenia się wiedzą i informacjami z innymi sprawiła, że zajął się dziennikarstwem. Współpracował wtedy jako korespondent z pewnym czasopismem kanadyjskim. Działał aktywnie w międzynarodowej organizacji studentów uczelni technicznych BEST (Board of European Students of Technology).
W latach 90. pracował w warszawskiej firmie Neokart Gis, gdzie w nowej rzeczywistości rynkowej poznawał nowoczesne technologie geoinformatyczne. Dość szybko przestały one stanowić dla niego dostateczne wyzwanie. Wiosną 1993 r. własnym sumptem zaczął wydawać pierwsze w Polsce pismo geoinformatyczne „GEOFORUM – Wszystko o Systemach Informacji Przestrzennej”. Okazało się jednak, że w Polsce było na nie wtedy za wcześnie. Po ukończeniu podyplomowych studiów MBA pracował w dużych firmach doradczych i marketingowych. Był konsultantem, zasiadał w radach nadzorczych. Interesował się rynkiem kapitałowym.
Był człowiekiem niezwykle skromnym, wrażliwym i uczynnym, jednocześnie pełnym własnych oryginalnych pomysłów. W sile wieku odszedł dobry człowiek, którego będzie nam brakować.

Witold Fedorowicz-Jackowski


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS