wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-07| GIS, Teledetekcja, Firma, Ludzie

26 lutego na Świnicy zginął nasz kolega


26 lutego podczas wyprawy na Świnicę w Tatrach zginęło dwóch alpinistów z Warszawy. Z opóźnieniem dotarła do GeoForum informacja, że jednym z nich był Marcin Kłossowski – geodeta.

Marcin Kłossowski był absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (1991). Był geodetą, menedżerem, podróżnikiem i taternikiem. Już podczas studiów na Politechnice jego pasja poznawania i dzielenia się wiedzą i informacjami z innymi sprawiła, że zajął się dziennikarstwem. Współpracował wtedy jako korespondent z pewnym czasopismem kanadyjskim. Działał aktywnie w międzynarodowej organizacji studentów uczelni technicznych BEST (Board of European Students of Technology).
W latach 90. pracował w warszawskiej firmie Neokart Gis, gdzie w nowej rzeczywistości rynkowej poznawał nowoczesne technologie geoinformatyczne. Dość szybko przestały one stanowić dla niego dostateczne wyzwanie. Wiosną 1993 r. własnym sumptem zaczął wydawać pierwsze w Polsce pismo geoinformatyczne „GEOFORUM – Wszystko o Systemach Informacji Przestrzennej”. Okazało się jednak, że w Polsce było na nie wtedy za wcześnie. Po ukończeniu podyplomowych studiów MBA pracował w dużych firmach doradczych i marketingowych. Był konsultantem, zasiadał w radach nadzorczych. Interesował się rynkiem kapitałowym.
Był człowiekiem niezwykle skromnym, wrażliwym i uczynnym, jednocześnie pełnym własnych oryginalnych pomysłów. W sile wieku odszedł dobry człowiek, którego będzie nam brakować.

Witold Fedorowicz-Jackowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
[]
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS