Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-06-09| Przetargi

Wykonawca lubuskiego SIP-u w końcu wyłoniony

Za czwartym razem udało się Urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze rozstrzygnąć przetarg na wdrożenie projektu „Regionalny System Informacji Przestrzennej Województwa Lubuskiego (RSIPWL)”.


Wykonawca lubuskiego SIP-u w końcu wyłoniony
W postępowaniu wpłynęły 4 oferty. Najtańszą i uznaną przez zamawiającego za najkorzystniejszą propozycję złożyła spółka SmallGIS z Krakowa. Wartość umowy podpisanej z krakowską firmą opiewa na 798 tys. zł brutto. Pozostałe oferty złożyli: GeoTechnologies z Wrocławia (878 tys. zł), MCX Telecom i Geosolution z Warszawy (1,118 mln zł) oraz Cube.ITG z Wrocławia (1,229 mln zł). Urząd gotowy był przeznaczyć na realizację prac 978 tys. zł.

Przedmiotem zamówienia jest m.in.:
• kompleksowe wdrożenie SIP-u w zakresie centralnej bazy danych, aplikacji desktop GIS i internetowego portalu mapowego,
• instalacja i konfiguracja oprogramowania aplikacyjnego, narzędziowego oraz systemowego,
• przetworzenie i migracja danych dotyczących m.in. planów zagospodarowania województwa oraz wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a także utworzenie metadanych,
• dostawa sprzętu komputerowego,
• przeprowadzenie szkoleń, promocja projektu.
Prace mają być wykonane w ciągu 30 tygodni od podpisania umowy.

Przypomnijmy, że ogłoszony po raz pierwszy w 2012 roku przetarg na budowę RSIPWL unieważniono z powodu „niemożliwych do usunięcia wad w zakresie opisu przedmiotu zamówienia oraz terminu realizacji”. Przyczyną unieważnienia kolejnego postępowania (z kwietnia 2013 r.) były zbyt drogie oferty przewyższające kwotę, którą urząd zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W uzasadnieniu trzeciego unieważnienia napisano, że zapisy specyfikacji zamówienia zostały skonstruowane w taki sposób, iż złożono oferty, których zamawiający nie jest w stanie jednoznacznie ocenić i tym samym wybrać tej najkorzystniejszej. Postępowanie było więc obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy.

DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama