Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-30| GNSS, Prawo, Instytucje

Więcej członków w radzie POLSA?

W czwartek (29 maja) Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży pozytywnie zaopiniowała poselski projekt ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Kosmicznej i przyjętą opinię przekaże do Komisji Gospodarki i Komisji Obrony Narodowej – donosi serwis „PAP – Nauka w Polsce”.


Więcej członków w radzie POLSA?
Posłowie komisji edukacji zaproponowali jednocześnie, by skład rady agencji powiększyć o przedstawicieli ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego oraz oświaty i wychowania. – Jednym z zadań tej agencji ma być przecież edukacja, np. w zakresie badań przestrzeni kosmicznej oraz inżynierii kosmicznej i satelitarnej – przypomniał Zbigniew Włodkowski z PSL.

Zgodnie z obecnymi zapisami w 17-osobowej radzie zasiądzie po jednym przedstawicielu Kancelarii Premiera oraz ministrów: gospodarki, obrony narodowej, nauki, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych, administracji publicznej, rolnictwa i środowiska, a także po czterech przedstawicieli świata nauki oraz przemysłu.

Posłowie komisji nauki chcą też doprecyzowania zadań agencji kosmicznej tak, aby uniknąć potencjalnej kolizji kompetencji agencji z zadaniami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Zaproponowali również, by do projektu o powołaniu agencji kosmicznej dodać przepisy dotyczące jej współpracy z Polską Akademią Nauk, NCBiR oraz przedstawicielami nauki i szkolnictwa wyższego, m.in. Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich czy Radą Główną Instytutów Badawczych.

– Ewentualne sugestie dotyczące rozszerzenia rady o ministrów edukacji i szkolnictwa wyższego można rozpatrywać – powiedział Waldemar Pawlak, przedstawiciel wnioskodawców. Poseł zastrzegł jednocześnie, że nie ma potrzeby regulowania w ustawie zasad współpracy agencji kosmicznej z samymi instytucjami naukowymi. – Jest to do zrealizowania w praktyce działania agencji – stwierdził.

Źródło: PAP


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS