Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-19| GIS, Instytucje

Ruszył pierwszy w Polsce system informacji rzecznej

– Wdrażając system informacji rzecznej RIS na polskich, śródlądowych drogach wodnych dołączyliśmy do elitarnej grupy państw, które zarządzają transportem wodnym przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań – powiedziała 16 maja wiceminister infrastruktury i rozwoju Dorota Pyć podczas otwarcia Centrum RIS (RIS – river information system) w Szczecinie.


Ruszył pierwszy w Polsce system informacji rzecznej

W trakcie inauguracji podsekretarz stanu podziękowała dyrektorowi Krzysztofowi Wosiowi i pracownikom Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie za zaangażowanie w budowę Centrum RIS. W uroczystości uczestniczyli także wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz przedstawiciele administracji wodnej, środowisk naukowych i armatorów śródlądowych.

RIS to nowoczesny system zarządzania, który służy gromadzeniu, przetwarzaniu i przekazywaniu danych dotyczących m.in. stanu wód, prognozy pogody oraz położenia statków znajdujących się w obszarze jego działania. Wszystkie te informacje mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach wodnych i służą poprawie zarządzania śródlądowym transportem wodnym.

Uruchomiony właśnie RIS obejmuje łącznie 97,3 km dolnego odcinka Odry od miejscowości Ognica do Szczecina wraz z Odrą Wschodnią, Odrą Zachodnią, jeziorem Dąbie oraz pozostałymi drogami szczecińskiego węzła wodnego. Odcinki te posiadają parametry dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym.

Budowa systemu informacji rzecznej została zrealizowana przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie RIS Dolnej Odry”.

Źródło: MIiR, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS