Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-12| GNSS, Firma

Nadowski z dotacją na korekty

Firma Instrumenty Geodezyjne Tadeusz Nadowski w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.2, otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Wdrożenie elektronicznego systemu klasy B2B zarządzającego procesami biznesowymi dotyczącymi obsługi sieci stacji referencyjnych Nadowski”.


Nadowski z dotacją na korekty <br />
Sieć stacji Nadowski NET
Sieć stacji Nadowski NET

Jak wyjaśnia Geoforum.pl Katarzyna Adamus z firmy Nadowski, projekt obejmuje wdrożenie systemu elektronicznego umożliwiającego w pełni zdalne zarządzanie siecią Nadowski NET wraz z infrastrukturą techniczną zapewniającą niezawodność i ciągłość usług świadczonych w sieci. Otrzymana dotacja (ponad 350 tys. zł) umożliwi spółce zakup i wdrożenie infrastruktury informatycznej, a także jej dalszy rozwój.

Nadowski NET jest prywatną siecią stacji referencyjnych będącą alternatywą dla ASG-EUPOS. Obecnie składa się z 22 stacji zlokalizowanych na terenie województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Do końca roku planowana jest instalacja kolejnych 10 stacji.

Sieć bazuje na odbiornikach Leica GR10 i obsługuje wszystkie istniejące konstelacje satelitarne. Na razie oferowane przez nią poprawki dostępne są bez opłat dla klientów posiadających odbiorniki Leica Geosystems. Docelowo będą mogli z nich korzystać wszyscy chętni po opłaceniu subskrypcji. Firma zapowiada, że wszystkie stacje Nadowski NET zostaną zgłoszone do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS