Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-07| GNSS, Firma

Jubileusz nawigacji TomToma

Firma TomTom świętuje 10-lecie wprowadzenia do sprzedaży swojego pierwszego satelitarnego odbiornika nawigacyjnego, TomTom GO. Od tego czasu w 35 krajach sprzedano 75 milionów tych urządzeń.


Jubileusz nawigacji TomToma
Z okazji okrągłego jubileuszu firma TomTom przygotowała zestaw ciekawostek dotyczących oferowanej przez nią nawigacji.
• Każdego dnia ponad 800 mln ludzi korzysta z rozwiązań TomTom.
• W ciągu minionych 10 lat urządzenia nawigacyjne TomTom przejechały 280 mld kilometrów, co można przeliczyć na 700 tys. lat łącznego czasu jazdy.
• Dzięki TomTomowi 35 mln wczasowiczów odnalazło cel podróży, 20,4 mln gości weselnych zdążyło do kościoła na czas, 16,7 mln aplikantów dojechało na rozmowę o pracę, a 2,9 mln osób dotarło na pierwszą randkę.
• Najczęściej pobieranymi dodatkowymi głosami nawigacji były głosy Dartha Vadera i Homera Simpsona.

– Debiut urządzenia TomTom GO sprawił, że technologia nawigacyjna po raz pierwszy stała się dostępna dla każdego – powiedziała Corinne Vigreux, założycielka i dyrektor zarządzający działu TomTom Consumer. – Od lat pomagamy ludziom znaleźć łatwiejszą drogę do celu.

Źródło: TomTom


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS