Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-06| GNSS, Firma, Przetargi

Umowa na elektroniczne kajdanki podpisana

Konsorcjum w składzie Impel Security Polska (lider), SMT Software, EBS i ITM Poland zawarło umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości o wartości 214 mln zł na dostarczenie kompleksowego Systemu Dozoru Elektronicznego.


Umowa na elektroniczne kajdanki podpisana <br />
fot. SMT Software
fot. SMT Software

System Dozoru Elektronicznego (SDE), czyli tak zwane „elektroniczne kajdanki”, umożliwia kontrolowanie zachowania i miejsca pobytu skazanego przebywającego poza zakładem karnym. SDE jest jednym ze sposobów wykonywania kary pozbawienia wolności. Obecnie odbywa ją w ten sposób w kraju blisko 5 tys. osób.

SDE polega na kontrolowaniu zachowania osoby skazanej przebywającej poza zakładem karnym przy użyciu specjalnych obrączek wyposażonych w podzespoły elektroniczne. Kontrolowanie zachowania takiej osoby polega na monitorowaniu przestrzegania nałożonego przez sąd penitencjarny obowiązku pozostawania w miejscu stałego pobytu, w innym wskazanym miejscu w wyznaczonym czasie, lub też obowiązku powstrzymania się od przebywania w określonych miejscach czy też zakazu zbliżania się do określonej osoby.

– Dzięki umowie będziemy mogli zdobyć doświadczenie i wzmocnić swoje kompetencje w nowym obszarze. Warto zaznaczyć, że jest to moment przełomowy, ponieważ do tej pory realizacja usługi SDE nigdy nie była świadczona przez firmy ochrony fizycznej – powiedział Mirosław Greber, prezes zarządu Impel Security Polska.

Umowa z konsorcjum obejmuje zarówno wytworzenie systemu, jak i jego utrzymanie oraz rozwijanie. Czas realizacji określono na 54 miesiące.

Źródło: Impel, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS