Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-28| Geodezja, Teledetekcja, Firma

Wyrok w pierwszej sprawie Techmex S.A. kontra Geosystems Polska Sp. z o.o.Jak poinformowała firma Techmex S.A. z Bielska-Białej, Sąd Apelacyjny w Katowicach w rozprawie wytoczonej z powództwa tej spółki przeciwko Geosystems Polska Sp. z o.o. wydał wyrok nakazujący przeproszenie Techmeksu.

Wyrokiem z dnia 17 stycznia br. Sąd Apelacyjny w Katowicach nakazał firmie Geosystems Polska zamieszczenie w dzienniku „Rzeczpospolita” ogłoszenia o następującej treści: Geosystems Polska Sp. z o. o. przeprasza Techmex Spółkę Akcyjną za zamieszczenie w dniu 4.05.2005 r. ogłoszenia sugerującego, że Techmex Spółce Akcyjnej nie przysługują autorskie i majątkowe prawa do produktów i usług oferowanych przez tą Spółkę na rynku informacji przestrzennych”.
Przypomnijmy, że w kwietniu 2005 r. firma Geosystems Polska wniosła do Sądu Rejonowego w Warszawie pozew przeciwko Techmex S.A. dotyczący ustalenia, że powodowi (Geosystems) przysługują wyłączne autorskie prawa majątkowe do numerycznej mapy pokrycia terenu i użytkownia terenu obszaru całego kraju, oferowanej przez Techmex S.A. w internecie oraz przez Techmex S.A. i SCOR S.A. w bezpośrednich kontaktach z nabywcami. Następnie 4 maja 2005 r. Geosystems Polska opublikowała na łamach dziennika „Rzeczypospolita” płatne ogłoszenie, w którym poinformowała o pozwie wniesionym przeciwko Techmeksowi. W tej sprawie do tej pory nie odbyła się żadna rozprawa.
Wyrok z 17 stycznia br., do którego odnosi się komunikat Techmeksu, dotyczy z kolei pozwu, jaki spółka Techmex wniosła przeciwko Geosystems Polska w związku z treścią ww. ogłoszenia. Wyrok jest prawomocny, a przeprosiny już się ukazały.

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS