wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-28| GIS, Firma, Software

Wyniki finansowe firmy Autodesk


Firma Autodesk ogłosiła wczoraj (27 lutego) wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku. Jej przychody w tym okresie wyniosły 497 mln dolarów – o 19% więcej niż w odpowiednim kwartale rok wcześniej.

W ciągu całego roku 2006 (oznaczanego w raportach finansowych Autodesku jako rok 2007) firma osiągnęła przychody w wysokości 1,84 mld dolarów. Stanowi to wzrost o 21% w porównaniu z poprzednim rokiem. Wysokie zyski są efektem przede wszystkim szybkiego rozwoju aplikacji 3D i ich dużej popularności. Największe przychody generuje rynek amerykański (w IV kwartale były to 203 mln, w całym roku 735 mln), nieco mniejsze europejski (w IV kwartale – 189 mln, w ciągu roku 687 mln), a najmniejsze azjatycki (w IV kwartale – 105 mln, w ciągu roku 418 mln). Firma szacuje, że w pierwszym kwartale tego roku jej przychody wzrosną o około 25%.

Źródło: Autodesk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS