wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-04-17| Geodezja, Prawo, Przetargi

Kolejna wersja nowelizacji Pgik

W biuletynie informacji publicznej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji ukazała się nowa wersja (z 14 kwietnia) projektu nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego.


Kolejna wersja nowelizacji Pgik

Jak wynika z jednego z załączonych pism, zmiany związane są z uwagami Rządowego Centrum Legislacji oraz Ministerstwa Finansów i zostały dokonane wyłącznie w art. 1 pkt 8, 33 i 34, art. 15 i art. 16 oraz pkt 6 oceny skutków regulacji.

Na przykład w art. 15 zawierającym maksymalne limity wydatków będących skutkiem finansowym wejścia w życie nowelizacji usunięto zapisy dotyczące wydatków budżetu państwa na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych. Dodano ponadto przepis mówiący, że w związku ze zmianą zasad naliczania opłat samorządy będą musiały w tym roku wydać 1 mln zł na dostosowanie swoich systemów informatycznych.

Projekt ten ma zostać rozpatrzony dziś (17 kwietnia) przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Projekt ustawy
Ocena skutków regulacji

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GUGiK informuje na twitterze, ze ustawę przyjął stały komitet rady ministrów - to teraz chyba sejm ?
odpowiedz zgłoś
Ale na tym to właśnie polega! Roztkliwiać się nad szczegółami nie mającymi większego sensu albo nad sprawami dotychczas oczywistymi, a zaciemnić ważne. Według mnie należałoby zredukować PGiK do 20 artykułów kluczowych dla geodezji,a typ zgłoszenia, wzór druku, itp. to sprawy do regulacji wewnątrz PODGiK czy systemu informatycznego do zgłaszania robót. A może w PGiK trzeba jeszcze opisać wzór obuwia, jakie geodeta powinien zakładać do realizacji poszczególnych czynności?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Okropne te zmiany, nie da się tego czytać Rozwodzą się na takim szczegółem jak zgłaszanie prac, a nie porządnej ma definicji budynku, użytków, gospodarstwa rolnego, funkcjonalnej całości, produkcji rolniczej itd. Okropne ! Str. 7 i 8 "W przypadku, gdy wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych podlegających obowiązkowi zgłoszenia organowi Służby Geodezyjnej i Kartograficznej,jest przedsiębiorca lub jednostka organizacyjna, a poszczególne czynności składające się na te prace nie są realizowane w całości samodzielnie przez osobę legitymującą się odpowiednimi uprawnieniami zawodowymi,..." Czyli protokoły ustalenia przebiegu granic będą w terenie sporządzać studenci dorabiający w czasie wakacji. Nie wolno kontrolować w PODGiK prac zleconych przez GUGiK, czyli ścieżka przetarta przez LPIS. Zgadzam się, pod warunkiem, że wszystkie konsekwencje (uwagi, zarzuty stron) ponosi GUGiK, a nie starosta.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS