wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-04-07| Geodezja, Prawo, Instytucje

PTG krytycznie o nowelizacji Pgik

Dokonana przez nas analiza tekstu zmiany ustawy potwierdza chaotyczność projektowanych rozwiązań, a w wielu kwestiach także ich sprzeczność z innymi ustawami oraz Konstytucją RP – pisze o projekcie nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego Polskie Towarzystwo Geodezyjne.


PTG krytycznie o nowelizacji Pgik

Organizacja zapowiada, że swoje krytyczne uwagi do projektu przedstawi na dniach Stałemu Komitetowi Rady Ministrów (ma on się zająć nowelizacją na najbliższym posiedzeniu). Zdaniem PTG – biorąc pod uwagę napięte terminy (zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nowelizacja musi wejść w życie do 12 lipca br.) – optymalnym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie zmian w ustawie na dwie części. Pierwsza dotyczyłaby wyłącznie kwestii opłat, co wymuszone jest wyrokiem TK, i procedowana byłaby w trybie pilnym. Druga część nowelizacji zawierałaby pozostałe propozycje zmian (dotyczące m.in. ewidencji gruntów i adresów, odpowiedzialności zawodowej czy narad koordynacyjnych) i zostałaby poddana wnikliwym analizom i konsultacjom.

Jak podkreśla PTG, na potrzebę takiego rozdziału wskazuje również Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Ten drugi resort stwierdził m.in., że
wątpliwości natury redakcyjno-legislacyjnej wobec projektu ustawy są na tyle poważne, że uzasadnione są dodatkowe uzgodnienia przed rozpatrywaniem projektu przez Komitet Rady Ministrów. W szczególności proponowane rozwiązania, po wprowadzeniu zmian określanych przez autorów projektu jako porządkujące i precyzujące, wydają się wciąż nieczytelne i niezgodne z zasadą poprawnej legislacji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Opinia PTG Na naszej stronie internetowej właśnie zamieściliśmy pełny tekst opinii, jaką w dniu dzisiejszym w przedmiotowej sprawe przesłaliśmy do Stałego Komitetu Rady Ministrów.
 6 
odpowiedz zgłoś
. to jak walenie głową w mur. Coś jednak robić trzeba........
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS