Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-03-10| GIS

Konkurs "GIS w ochronie przyrody" rozstrzygnięty

Znamy już pięciu zwycięzców naszej zabawy, w której do wygrania były niedostępne w sprzedaży książki „Systemy informacji geograficznej w zarządzaniu obszarami chronionymi – od teorii do praktyki”.


Konkurs "GIS w ochronie przyrody" rozstrzygnięty

Pytania konkursowe nie sprawiły większych problemów. Aż 60% uczestników nie popełniło żadnego błędu, a 28% udzieliło jednej błędnej odpowiedzi.

Stosunkowo najwięcej problemów było z pytaniem pierwszym dotyczącym skali najnowszej mapy podziału hydrograficznego Polski. Poprawna odpowiedź to 1:10 000. Dodajmy, że poprzednie wydanie tej mapy opracowano w skali 1:50 000.

Najmniej kłopotów sprawiło pytanie drugie dotyczące mapy, która prezentuje „stan środowiska przyrodniczego oraz przyczyny i skutki – tak negatywne, jak i pozytywne – przemian zachodzących w środowisku”. To oczywiście mapa sozologiczna.

Trzecie pytanie dotyczyło liczby klas chmury punktów z projektu ISOK, które reprezentują roślinność. Poprawna odpowiedź to 3. Są to bowiem klasy roślinności: niskiej, średniej i wysokiej.

Na koniec pytaliśmy o główny cel uchwalenia dyrektywy INSPIRE ustanawiającej europejską infrastrukturę informacji przestrzennej. Jak można przeczytać już na samym początku tego aktu, jest to ochrona środowiska.

Spośród osób, które udzieliły wszystkich poprawnych odpowiedzi, wylosowaliśmy 5 zwycięzców. Są to:
• Karol Trzaskalski z Grodziczna,
• Marta Cendrowska z Warszawy,
• Marta Jakóbczak z Sieradza,
• Błażej Smyk z Gniezna,
• Ewelina Polus z Poznania.

Nagrody wyślemy pocztą. Ich fundatorami są: Tucholski Park Krajobrazowy z siedzibą w Tucholi oraz Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (prowadzący unikalny kierunek studiów II stopnia – geoinformację środowiskową).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama