wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-20| Geodezja, Prawo, Instytucje, Imprezy

W Sejmie RP seminarium o geodezji i kartografii


„Rola geodezji i kartografii jako służby informacyjnej współczesnego państwa” to hasło seminarium, które odbędzie się 7 marca w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Jego organizatorem jest Klub Parlamentarny „Prawo i Sprawiedliwość”.

W programie ponaddwugodzinnego spotkania przewidziane są referaty wprowadzające (pełny wykaz poniżej) oraz dyskusja.

• Rola geodety powiatowego w czasach rewolucji informatycznej – Piotr Piętak, Podsekretarz Stanu w MSWiA;
• Główne założenia działalności GUGiK na 2007 r. – Główny Geodeta Kraju;
• Rola i zadania geodezji w świetle Strategii Rozwoju Kraju 2007 – 2013 – Aleksander Bielicki, Geodeta Województwa Łódzkiego;
• Geodezja jako dziedzina interdyscyplinarna wspomagająca zarządzanie państwem– Ewa Wysocka, Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie;
• Umiejscowienie geodezji i katastru w strukturze organizacyjnej państwa - Waldemar Klocek, Polska Geodezja Komercyjna;
• Dostosowanie struktury organizacyjnej Służby Geodezyjnej i Kartograficznej do wymagań współczesnego państwa – Wojciech Dyakowski, dyrektor Wydziału Geodezji, Katastru i Inwentaryzacji Urzędu Miasta Łodzi;
• Potrzeby nowych regulacji prawnych w geodezji i kartografii: Analiza dotychczasowych uregulowań prawnych; Nowe regulacje prawne – Wojciech Matela, Geodezyjna izba Gospodarcza

Zgłoszenia do dnia 27 lutego należy kierować na: iwonamatuszczyk@wp.pl; dswiatkowska.kp-pis@kluby.sejm.pl lub faks (022) 694-17-31

Źródło: OPGK Olsztyn


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... W kwestii awangardy i prekursorstwa to chyba dokonuje Pan przejaskrawienia. Nie było moim zamiarem okrzykiwanie się kimkolwiek. Sądzę jednak, że cokolwiek bym nie napisał to Pan i tak by się czepiał. Pan już chyba tak ma. Nic na to nie poradzę. Nie jestem specjalistą od tego typu problemów.
odpowiedz zgłoś
Co do Pańskich opracowań to jeszcze ich nie znam. Sądzę jednak, że jest Pan na tyle odważny, że w najbliższym czasie ja i inni ciekawi tego czytelnicy będziemy mogli je zobaczyć.
odpowiedz zgłoś
Ładnie to tak A co mają moje opracowania do kwestii prekursorstwa i awangardy? To Pan samozwańczo się tak nazywa a nie ja, więc niech Pan udowodni, że chociaż nie jest to praca odtwórcza. I proszę zostawić kwestię awangardy i prekursorstwa historii.
odpowiedz zgłoś
Kto zna twórczość Zidane Szanowny Panie, nie przypominam sobie abyśmy razem na piwo chodzili. To tak w kwestii kultury wypowiedzi. Pewnie, że każdy może tworzyć ale nie każdy tworzy. Chciałbym zobaczyć słynne Pańskie opracowania, o ile takie istnieją. Proszę podać adresy. Pewnie inni też chętnie zerkną. Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
Popieram Zidane Masz zupełnie rację, czas uświadomić ludzi jak wygląda rzeczywistość oraz polskie realia.
odpowiedz zgłoś
Nie mydlic oczu Każdy może tworzyć w SketchUpie trójwymiarowe obiekty, ale od razu nie musi sie zwać prekursorem. Ja bym nazwał taką osobę użytkownikiem, nic ponadto .
odpowiedz zgłoś
Samozwańczy prekursor prekursorskie działania - kitu nie wciskaj, prekursorem był Kopernik, ale Geo-System jest odtwórcą tego co już istniej i funkcjonuje. Z tego co mi wiadomo to nie Geo-System wprowadził Google Earth tylko firma Google.
odpowiedz zgłoś
Afangarda uderza no to chopla w aeroplan ... do UK .. a afangarda niech sie dusi w propagandzie
odpowiedz zgłoś
pietak TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA. AUTOR PREZENTUJE POZIOM RYNSZTOKA
odpowiedz zgłoś
i o co chodzi TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA. AUTOR PREZENTUJE POZIOM RYNSZTOKA
odpowiedz zgłoś
... Proponuję przemyśleć swoje postepowanie i może na początek przynajmniej zacząć pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem co będzie przejawem odwagi i odpowiedzialności za swoje teksty.
odpowiedz zgłoś
... Ten doktor inżynier nie chwalil swojego oprogramowania (chociaz jest autorem funkcjonującego w wielu ośrodkach dokumentacji systemu GEO-MAP), a pisał o Google Earth i pewnych prekursorskich działaniach swoich (firmy Geo-system), studentów PW oraz WODGIK w Łodzi w zakresie serwisu Google Earth.
odpowiedz zgłoś
Sznowny Panie Maliniak - W Pana sytuacji to lepiej zagląć i wypowiadać sie na forach typu Mój ogród lub Szanuj zieleń. Jeśli już jednak Pan musi tutaj zaglądać, to po pierwsze niech Pan nie krytykuje wszystkiego i wszystkich i przynajmniej czyta ze zrozumienim.
odpowiedz zgłoś
zbudujemy w Klewkach nowy ciemnogród Polski inżynier ma pewnie rację. Jak juz wszyscy zdrowo myślący wyjadą, tym pozostałym nieudacznikom, bedzie żyło się lepiej. Będzie miniejsza konkurencja i łatwiej będzie zarabiać na (delikatnie mówiąc) iezorientowanych lub madrych inaczej. Panie Romku, nie wracaj Pan bo nie ma do czego. :(
odpowiedz zgłoś
Panie Romku c.d. I taka moja osobista prośba - niech Pan nie wraca... Co więcej, proszę zabrać do siebie resztę malkontentów - wtedy nam będzie się żyło lepiej, a Wy mimowolnie przeprowadzicie sabotaż UK...
odpowiedz zgłoś
Panie Romku Widać jest Pan bardzo kiepskim specjalistą, skoro w polsce nawet na internet nie starczało. Pewnie u miłośników herbaty wystarczy narzekać na deszczową pogodę, żeby zarabiać na sadzeniu trawy. Tutaj trzeba czegoś więcej niż marudzenia...
odpowiedz zgłoś
I jeszcze jedno Ogłaszam konkurs - kto wskaże Modgik, w którym z jakiegokolwiek protokołu wynika, że jest dobrze? Warunkiem udziału jest niepowoływanie sie na protokoły GUGiK lub WINGiK - te nie są obiektywne.Kolesie kolesiom zgotowali ten los.Teraz będa bić pianę w Sejmie. Przecież od wielu lat to są te same osoby
odpowiedz zgłoś
Panie PT Inżynierze Karwowski! Na razie zakładam Angolom przydomowe trawniki. Po 20-25 funtów za godzinę. Jak zaczniecie tak w PRL-u bis płacić - wracam natychmiast ;) A na razie - będę was ogladał tylko wirtualnie. Nareszcie stać mnie na internet. A tak przy okazji, czy ktoś z inżynierostwa wysłał życzenia prof. Bartoszewskiemu?
odpowiedz zgłoś
czy w Łodzi, czy na księżycu? No tak. wyniki kontroli NIK w MODGiK w Łodzi są bardzo ciekawe. A jak się rozmawia z tymi dygnitarzami, to ma sie wrażenie , że są co najmniej już na Marsie. I chyba tak jest naprawdę. :)
odpowiedz zgłoś
Maliniak co ty tu robisz - Zakladaj gumowce i idz na budowe laty pilnowac.
odpowiedz zgłoś
A właśnie, że nie Wojtuś, ani nie Kazio, ani J i zgaduj dalej :))). A propos - dwóch ekspertów z Łodzi w tym Sejmie będzie pouczać jak to ma działać. Jak pisze ravenheart: zobacz http://bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep /inform200 6/2006170, a potem pogadamy kto tu jest ekspertem - jest aż tak źle, że tylko tacy chodzą do Sejmu głosić?
odpowiedz zgłoś
Czekanie na gajowego Przeczytałem wszytkie wpisy i czarno widzę przyszłość naszej profesji.Przyjdzie gajowy i wypedzi was wszystkich z lasu.Obym się mylił
odpowiedz zgłoś
Oj Wojtuś, Wojtuś, nudzimy się? Maliniaka udajemy. A może do służby bezpieczeństwa powrócimy?
odpowiedz zgłoś
A co do manipulowania to ostatnio rzadko tu zagladam, takie życie, czasu nie staje... Niemniej zdążyłem poczytać, jak jeden Doktor inżynier chwali swoje oprogramowanie. Ze słowem awangarda na ustach i sztandarach wolności softwareowej. To jest dopiero mistrzostwo manipulacji. Czuję sie wyłącznie skromnym naśladowcą ;P
odpowiedz zgłoś
Ufff, Ufff Jeśli potkanie organizuje poseł PiS. to faktycznie, wycofuje wszelkie domysły, bo żegnaj rozumie. Geodetą powiatowym będzie mógł być wyłacznie absolwent technikum geodezyjnego, kończacy tę szkołę po 2006 roku. Jedną taką ustawę (podobną) już chyba klepnęli. Hii,hii,hii- to atak historii (...sterii).
odpowiedz zgłoś
teoria spiskowa Kolego Maliniak. Wy chyba nie macie nic innego do roboty tylko manipulowanie. Gdyby ci ludzie wiedzieli jakie brednie wypisujecie pewnie by sie strasznie uśmiali. Seminarium organizuje poseł PIS (też geodeta) stąd taki dziwny dobór prelegentów.
odpowiedz zgłoś
bezpłatne kursy jak zostać geodetą ravenheart w komentarzach do informacji o bezpłatnych kursach Piętaka (geoforum 2007-02-07 13:57:18) napisał: Zajrzyj tutaj: http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/4446/ - a gdzie Piętak daje bezpłatne kursy geodezji ???? - Zajrzyj do któregoś NIE z zeszłego roku lub wpadnij na seminarium do Sejmu ;)
odpowiedz zgłoś
nihil novi... Nic nie rozumiecie? Cała ta szopka jest potrzebna, aby zalegalizować pomysły panów z tylnego siedzenia - Ecika, Remka i chyba Tomusia. Co by nie było powiedziane, będzie argumentem za ich pomysłami. Mają usprawiedliwić chałtury powiatowych. Żeby w Sejmie powiedzieć w przyszłości: nihil obstat...
odpowiedz zgłoś
Chyba mam rację To że wrazliwa się tak wkurza to dowód ze mam rację jak brak argumentów to się pisze inwektywy. Ps.A moze pod tym nickiem kryje którys z tych gagatków wiecznie żywych.
odpowiedz zgłoś
Po przeczytaniu komentarzy stwierdzam, że Wrażliwa to chyba nie na to forum trafiła, powinna się zgłosić na jakieś medyczne!
odpowiedz zgłoś
Do zrozpaczonego Jednak potrzebujesz pomocy psychiatrycznej. Masz szczęście bo to nie boli
odpowiedz zgłoś
Wspaniali inaczej Klocek uwłaszczona nomenklatura i tylko jego kasa sie liczy Dyakowski juz raz rozwalił geodezje na 380 samodzierzawnych ośrodków Matela o boze zdawałem u niego egzamin on o niczym nie ma pojecia Tak że zrozpaczony chyba wie co pisze
odpowiedz zgłoś
cd Wrazliwość posunięta do bólu
odpowiedz zgłoś
Do zrozpaczonego Wsółczuję Panu. Mam jednak nadzieję,że nie musi Pan korzystać z opieki lekarskiej. Wybrano wspaniałych przedstawicieli naszego zawodu. Tak trzymać. Gratuluję !
odpowiedz zgłoś
organizatorzy może uwagi są jak najbardziej trafne, ale na pewno nie wyjdą dalej niż po za to forum i nas tu zebranych. A organizatorzy pewnie mają głęboko..w poważaniu Wasze uwagi.
odpowiedz zgłoś
uwaga Myślę że zaprezentowane opinie są godne uwagi, szczególnie dla organizatorów spotkania
odpowiedz zgłoś
Do franja Te propozycje są wiecznie zielone i znane od wielu lat.Nic z nich nie wynika, ani na + ani -.Stagnacja.Co się tyczy zewn.propozycji,to towarzystwo wzajemnej adoracji nie dopuszcza nikogo,a już szczególnie chcących coś zmienić.Niezależnie od opcji i poglądów.Piszę z doświadczenia a nie z obserwacji
odpowiedz zgłoś
Ile razy można słuchać tego samego? Większa część tego towarzystwa już jest twórczo wypalona. Od wielu lat powtarzają niezmiennie to samo. Ten styl utrzymuje ich przy życiu i korycie. Jednym słowem komuna wiecznie żywa (czytaj: geodezja) i nie dotyczy to przekonań politycznych jeno mentalności. Jest to tragiczne i żałosne.
odpowiedz zgłoś
do Staseka i Zrozpaczonego Uważacie Panowie, że większość autorów referatów nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Jeśli nawet by tak było, to oni przynajmniej chcą coś zaproponować. A Wy? Jeśli macie swoje pomysły to zgłoście się do organizatora i zaproponujcie swoje referaty. Z samego narzekania nic pozytywnego nie wyniknie.
odpowiedz zgłoś
no, będą reformy na miarę tych w służbie zdro To fakt, niektórzy może i coś powiedzą ciekawego. Ale zastanawia mnie obecność niektórych, np.EW. Reprezentowany przez tą osobę urząd ma się nijak do współczesnego pojęcia o branży. Przerost formy nad treścia :( Ciekawe czy Pan M. bedzie mówił jak p. Z.(GIG).
odpowiedz zgłoś
dramat wiekszość nazwisk poraża juz oni nas zreformują połowa komuchy a połowa nawiedzeni taki klocek czy dyakowski i jescze matela z bielickim o boże dziekuję wysiadam czy juz nie ma kogoś mądrzejszego
odpowiedz zgłoś
ok o teraz pelna informacja i potwierdzam bo z innych zrodel sie dowiedzialem
odpowiedz zgłoś
zainteresowany a jak mozna zglosic chec uczestnictwa?czy tylko dla grona wybrancow?
odpowiedz zgłoś
43 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS