wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-20| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software, Instytucje

Warszawskie ratusze w Google’ach gotowe


Firma Geo-System Sp. z o.o. poinformowała, że zakończyła prace nad modelami Urzędów Dzielnic Warszawy oraz wykonała opracowania siedzib starostw powiatowych w Wołominie, Ożarowie, Mińsku Mazowieckim i Kościerzynie.

Wszystkie dane dostępne są na stronie internetowej firmy Geo-System w zakładce Modele3D. Do oglądania opracowań niezbędna jest najnowsza wersja aplikacji GoogleEarth 4.Źródło: Geo-System Sp. z o.o.


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No cóż... Jakie forum, tacy forumowicze.
odpowiedz zgłoś
Też mi sie wydawa bo raz podawał się za Czytelnika, raz Waldemara, raz za Dzionka a teraz za Stachurę.
odpowiedz zgłoś
Edward ty się zdecyduj albo jesteś Kopczyński alb Stachura, nie wspominajac o wielu imionach. A co twojego obiektywizmu - śmiechu warte!
odpowiedz zgłoś
traci i to dużo. Przede wszystkim obiektywizm.
odpowiedz zgłoś
Jest super Jak tu nie marudzić i nie krytykować skoro od propagandy aż wrze. Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że tworzenie Ratuszy w googleEarth i wstawienie artykułu tu na forum to nic więcej jak czysta reklama i wciskanie wazelinki pracownikom ratuszów. Przez takie artykuły to forum informacji
odpowiedz zgłoś
Niestety pan Edward nie jest w stanie robić kilku rzeczy na raz. Gdy narzeka, musi skupić na tym całą swoją uwagę, więc na przeprowadzanie staruszek i porządki w parku juz energii i determinacji nie staje. Ach ta mołodioż.
odpowiedz zgłoś
Brawo Nareszcie
odpowiedz zgłoś
Panie Edwardzie Jedno drugiemu nie przeczy, można robić Ratusze w GoogleEarth i w parku posprzątać, staruszki przez ulice przeprowadzać i wiele innych rezcy. Można też tak jak Pan - marudzić, narzekać, krytykować. I jaki to ma pożytek społeczny?
odpowiedz zgłoś
A kiedy dołaczy a·vant-garde (vanguard?) Uwaga! Konkurs dla pracowników GUGiK. Niech wygra najszybszy. Kto dorobi w googlach model 3D siedziby Głównego Mierniczego Kraju, Ministra Administra, Prezydenta, ect. Po zaniechaniu IPE tyle wolnego czsu...(upsss! pardon!) wolnego miejsca w bazach danych zasobów światowego GIS-u. Trzymam kciuki..
odpowiedz zgłoś
Jednak niezłe są te GoogleEarth Po intensywności dyskusji widać, że temat jest interesujący. Stąd wniosek wynika, że jest za mało informacji o technologi 3D w GoogleEarth. Pozdrawiam wszystkich.
odpowiedz zgłoś
Widze, że dyskusja wrze. No cóż ale wracając do tematu, jakie jest uzasadnienie wprowadzania Ratuszy w googleEarth, po za estetycznymi walorami? Żadnych praktycznych zastosowań to nie ma, lepiej było np w parku posprzątać, staruszki przez ulice przeprowadzać, wtedy miałoby to jakiś pożytek społeczny? A tak..
odpowiedz zgłoś
zajmiemy się tajniaczkiem tajniaczki to nasza specjalność.
odpowiedz zgłoś
Panie Waldemarze i Panie Dariuszu, szanowna Rado. Czytelniku a ty nie jesteś także anonimowy, czy po prostu masz na imię Czytelnik a nazwiska nie masz?
odpowiedz zgłoś
Panowie ignorujcie Podglądacza - Panie Waldemarze i Panie Dariuszu nie rozmawiajcie z osobą, ktora wstydzi sie swojego imienia i nazwiska, taki chórzliwy tajniaczek atakujący z ukrycia wszystko i wszystkich. Ciekawe co o jego dzialaniach napisaliby forumowicze.
odpowiedz zgłoś
wyłącznie dla siebie.
odpowiedz zgłoś
Jeżeli uważasz że jest to nowinka to będę musiał Cie wyprowadzić z błędu. To już nie nowinka, to codzienność. Pisze właśnie dlatego, żeby takich jak Ty Ciekawskich uświadamiać, ponieważ jak widać mało osób zdaje sobie sprawę o najnowszych technologiach. Mógłbym trochę o tym opowiedzieć ale zatrzymam te właściwe nowinki technologicze
odpowiedz zgłoś
Do Podglądacza Najbardziej bezsensowne są Pańskie komentarze. Mnie akurat interesują nowinki techniczne i podoba mi się to, że można tu poczytać o takich rzeczach jak opracowania dla GoogleEarth. A jeżeli Pana to nie interesuje, to po co klika Pan więcej o projekcie? Proszę nie narzucać innym swojego zdania...
odpowiedz zgłoś
Domniemany Panie Waldemarze nie widze żadnych przesłanek, żeby używać słowa awangarda w takim kontekście. Można by to uznać za błąd myślowy. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
Oglądaczy ponawiam pytanie co takiego wspólnego mają studenci z ratuszami wykonanymi w sketchupie?
odpowiedz zgłoś
więc uprzejmie zwracam się do osób zajmujących się umieszczaniem artykułów o solidniejszą selekcję oraz dobór tematów bardziej rozwojowych niż ratusze w sketchupie - reklama lokalnej firmy, bo jest to tylko strata miejsca i odstraszanie czytelnika.
odpowiedz zgłoś
Nicki nickami ale idea ratuszy w sketchUpie ma nikłe zastosowanie, cel tego działania widać tylko propagandowo-reklamowy i tylko po to aby wrzucić jakiś artykuł na geoforum i się reklamować. Ja osobiście oczekuje od tego forum informacji czegoś więcej niż banalnych artykuło-reklam, których czytanie jest dla mnie stratą czasu...
odpowiedz zgłoś
dobrywieczór Proszę się tu pode mnie nie podszywać. Jestem jedymym oryginalnym zaglądaczo-oglądaczem. Czyżbyś drogi oglądaczu miał ochotę na pracę dyplomową? Tam niestety trzeba już się podpisać:) nie można się wstydzić samego/samej siebie. Więc chyba nici z Twoich planów:( dobranoc
odpowiedz zgłoś
do dr.... No to gratuluję samopoczucia !!! Więc do piątku !! Albo nie .. skoro nie będzie Pan dyskutował ... Życzę miłego dnia. Ps. To kto zrobił te Ratusze i kiedy będą kolejne ?? Może to dobry temat na pracę dyplomową ??
odpowiedz zgłoś
be zproblemów sie odnajduję - a Pan tylko ogląda, ogląda,... Niech Pan lub Pani się ujawni będzie łatwiej (ale do tego trzeba odwagi). Dobranoc. Nie będę dłużej dyskutował, rano muszę wstać. Dobranoc. Jestem do dyspozycji w piątek.
odpowiedz zgłoś
do dr .... I gdzie w tej definicji Pan widzi miejsce dla siebie ?? Pozdrawiam i życzę miłych snów.
odpowiedz zgłoś
Pan czy Pani Proszę się określić co do płci. Będzie łatwiej. Skoro jednak brak infomacji proponuję termin -Oglądaczko-Oglądacz.
odpowiedz zgłoś
Tak na marginiesie - cytat z Kopalińskiego awangarda straż przednia; oddział ubezpieczający od czoła kolumnę w marszu (por. ariergarda); przen. grupa ludzi torujących nowe drogi, wskazujących nowe kierunki w sztuce (XX w.), ideologii itp. Dobranoc.
odpowiedz zgłoś
Do dr .... Każdy może napisać - i podpisać się jak chce i za kogo chce - tyle o jawności ... Sam Pan pewnie wie że Prezydent raz ma gabinet tu raz tam .... Acha - skąd ta pewność że ja to Pan a nie Pani ?? Skoro nie ma Pan ochoty na dalsze wyjaśnienia co kto zrobił z tymi Ratuszami - trudno. Pozdr.
odpowiedz zgłoś
To by było na tyle O ile pamiętam wspomniał Pan o kilku Ratuszach, teraz mówi Pan jedynie o jednym. Mniejsza o to. Ponieważ ja występuję jawnie a Pan jest Tajny na tym zakończymy. Zapraszam do rozmowy jawnej. Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
Do dr Waldemara (skoro już wim że to On). 1. Nick - dobra rzecz - Pan nie wie z kim ozmawia i od razu jest miło - Pan jest miły. 2. Warszawa ma 18 Dzielnic (Ratuszy) i jeden Ratusz Prezydenta. 3. Skoro to nie jest praca Studentów to czyja ? 4. co do awangardy - odsyłam do słownika wyrazów obcych - no właśnie - POLECAM !!! Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
cd. co do awangardy - odsyłam do słownika wyrazów obcych. Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
cd. Co do studentów to są dwie różne sprawy. Im należy pogratulować stworzenia modelu Politechniki (pewnie jeszcze temat wróci). Łączy te dwie sprawy moja skromna osoba. Ale pewnie to też źle ponieważ według niektórych, powinniśmy zatrzymnać studentów na etapie taśmy i węgielnicy
odpowiedz zgłoś
Podglądacz czy Oglądacz Tak to ja jestem Waldemar Izdebski, jak Pan widzi nie ukrywam się pod tajemniczymi nickami. Pana jenak nie zrozumiałm, sądzę że Warszawa ma dalej 18 dzielnic. Jest więc 18 ratuszy. Nic nie słyszałem aby przybyła jakaś dzielnica.
odpowiedz zgłoś
Do dr Waldemara (o ile to On) Jeszcze kilka ratuszy w Warszawie ma Pan do zrobienia ... A o co Panu z tą awangardą chodzi ?? To tylko Pan wie !!! Jeszcze raz gratulacje dla Studentów !!! Pozdrawiam i życzę powodzenia.
odpowiedz zgłoś
Panie Dariuszu niech się Pan nie przejmuje - w awangardzie zawsze jest najtrudniej. Ale Podglądacz docenił już zapewne wynalezienie koła, a jak widać z internetu też zaczyna korzystać. Ciekawe czy jest skłonny swoje poglądy wyrazić w sposób jawny. Jeśli tak to zachęcam. Może wtedy potomni czytający archiwa Geoforum osądzą kto miał racje.
odpowiedz zgłoś
wypowiedź Panie Dariuszu. A jeżeli WODGiK zajmuje się takimi małostkowymi sprawami w wolnym czasie to albo ma za dużo wolnego czasu i wymyśla takie głupoty albo zajmuje się nie tym co trzeba.
odpowiedz zgłoś
Troche dziwna ta reklama Ani to w jakiś konkretny sposób nie reklamuje branży, bo jak może budynek reklamować ranżę. I w sumie z Urzędów Dzielnic jest żadna branża a tym bardziej obiekt do reklamy, bo ani tam nic nie sprzedają dla zwykłych ludzi ani nie produkują ani nie mają marki. Więc skąd taka nieuzasadniona ..
odpowiedz zgłoś
Ogladaczu a czemu dziękujesz studentom? Co oni mają z tym wspólnego?
odpowiedz zgłoś
Podziękowania dla Studentów Dzięujemy Studentom.
odpowiedz zgłoś
Jest to doskonała reklama naszej branży. WODGiK w Łodzi w tzw. czasie wolnym również tworzy modele w standardzie Google. Zapraszam na stronę: http://www.lodzkie.pl/lodzkie/glowna/google-earth. html. Takie modele każdy może zrobić, jeśli tylko ma ochotę, również Pan.
odpowiedz zgłoś
Pytanie Po co to komu? Gdyby były to chociaż zabytki, historycznie wartościowe obiekty, ale to są tylko ratusze. Widać że firma chciała wcisnąć trochę wazeliny u urzędników pracujących w w tych ratuszach.
odpowiedz zgłoś
41 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS