Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-27| GIS, Teledetekcja, Software

Rzeczywistość rozszerzona od Riegla

Austriacki producent skanerów laserowych, firma Riegl, opublikował aplikację RiALITY umożliwiającą przeglądanie trójwymiarowych danych przestrzennych na ekranie tabletu.


Rzeczywistość rozszerzona od Riegla

Jak zachwala ją Riegl, to pierwszy tego typu program na rynku. Umożliwia wyświetlanie chmur punktów pozyskanych przez skanery laserowe tej marki w widoku 3D, a także nawigację z wykorzystaniem interfejsu dotykowego. Użytkownik może edytować zarówno styl wyświetlania punktów, jak i rodzaj rzutu.

Najciekawszą funkcją RiALITY jest tryb rzeczywistości rozszerzonej. Użytkownik może skierować ekran tabletu na wydrukowany obraz referencyjny (będący np. planem zeskanowanego budynku), a aplikacja wyświetli chmurę w odpowiednim widoku na obrazie z kamery. Ze strony Riegla można pobrać przykładową chmurę punktów oraz odpowiadający jej obraz referencyjny.

W ocenie producenta aplikacja RiALITY jest świetnym narzędziem do prezentacji wyników skanowania swoim klientom.

Program obsługuje chmury liczące do 2,5 mln pkt. Na razie dostępny jest wyłącznie w wersji na iPady. Można go pobrać bezpłatnie z AppStore.

Źródło: Riegl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS