Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-25| GIS, Mapy, Firma, Software

15 nowych miast 3D w Bing Maps

W grudniu Microsoft zaprezentował Bing Maps Preview – testową aplikację mapową dla systemu operacyjnego Windows 8.1 oferującą m.in. trójwymiarowe modele zabudowy. Teraz korporacja wzbogaciła zasoby tego programu o dane 3D dla 15 kolejnych miast.


15 nowych miast 3D w Bing Maps

Zdecydowania większość z nich pokrywa miasta w Stanach Zjednoczonych, np. Sacramento, San Francisco, Seattle czy Baton Rouge. W zasobach programu znalazły się jednak również modele czterech europejskich miast: Duisburga i Drezna w Niemczech oraz Murcji i Marbelli w Hiszpanii. Dodajmy, że wcześniej udostępniono także modele 3D: Monachium Norymbergii, Bremy, Brunszwiku, Aachen, Munster, Kilonii, Lipska, Magdeburga, Alicante, Kordoby, Vigo, Sewilli, Walencji, Aix-en-Provence, Bordeaux, Montpellier, Rennes, Lille, Strasburga, Rouen, Portsmouth, Southampton, Bari, Bolonii, Katanii, Florencji i Bolonii.

Jak zachwala te dane Microsoft, są one efektem pracy ekspertów z dziedziny gier komputerowych oraz fotogrametrii, a także przetworzenia petabajtów zdjęć lotniczych.

Źródło: Bing, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS