wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-19| Geodezja, Mapy, Firma, Ludzie

Znacząca poprawa wyników GK PPWK w 2006 roku


Zarząd Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera S.A. opublikował wyniki Grupy Kapitałowej za 4 kwartały 2006 roku. W ciągu dwunastu miesięcy Grupa Kapitałowa PPWK osiągnęła 13,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży (12,8 mln zł w 2005 roku).

Zysk netto GK PPWK wyniósł w IV kwartale 2006 roku 0,795 mln zł (13 mln zł w analogicznym okresie 2005 r.), a w całym okresie styczeń-grudzień 2006 roku 3,3 mln (10,8 mln zł rok wcześniej), co – paradoksalnie – oznacza istotną poprawę. Prezes Zarządu PPWK S.A. Andrzej Ziemiński powiedział, że „Należy pamiętać, że w 2005 roku po stronie zysków zapisaliśmy 12,4 mln zł, pochodzących z jednorazowego zdarzenia, jakim była sprzedaż udziałów w Spółce PPWK GeoInvent. Gdyby nie to, musielibyśmy wykazać stratę w wysokości ok. 1,6 mln zł. Oznacza to, że rok 2006 był dla nas dużo bardziej udany”.

Poprawa wyników związana jest z kontynuacją wzrostu przychodów ze sprzedaży, jak również ze zdecydowaną poprawą rentowności operacyjnej. Nowa strategia działalności po akwizycji spółki z branży marketingu mobilnego – EL2 umożliwi zdynamizowanie rozwoju PPWK S.A. Przychody EL2 w 2006 roku w porównaniu z rokiem 2005 wzrosły o 32% i wyniosły 16,27 mln zł, przy jednoczesnym dwukrotnym zwiększeniu zysku netto, który osiągnął poziom niemal 1,5 mln zł. Akwizycja sfinansowana będzie środkami pozyskanymi z emisji akcji z prawem poboru, która odbędzie się na przełomie I i II kwartału.
Działalność Grupy Kapitałowej skoncentruje się na dostarczaniu oferty mobilnego geomarketingu oraz usługach dodanych w systemach do nawigacji GPS. Integracja obszarów specjalizacji obu spółek w oparciu o doświadczenie i umiejętności EL2 jako dostawcy serwisów informacyjnych dla Era, Orange, Plus i rynku mediów oraz bazę danych należących do PPWK, pozwoli także na stworzenie nowej, unikalnej wartości dodanej w oferowanych już przez PPWK systemach do nawigacji satelitarnej Navigo oraz usługach dla operatorów GSM i mediów. Będą one łączyć w sobie tradycyjny system nawigacji z serwisami informacyjnymi, dostarczanymi w czasie rzeczywistym, w oparciu o GPS i kartę SIM.

Źródło: PPWK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS