wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-19| GIS, Teledetekcja, Firma

Eurosystem w nowym roku stawia na drona

Chorzowska firma Eurosystem opublikowała wyniki finansowe za IV kwartał oraz cały rok 2013.


Eurosystem w nowym roku stawia na drona

W IV kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 1,7 mln zł – to aż czterokrotnie mniej niż w analogicznym okresie roku 2012 (7,1 mln zł). W ujęciu rocznym przychody spadły z 11,6 mln zł w 2012 r. do 8,0 mln zł w zeszłym roku.

IV kwartał Eurosystem zakończył stratą netto w wysokości 226 tys. zł, przy czym rok wcześniej udało się wypracować ponad 1,5 mln zł zysku. Cały rok zamknięto niewielkim zyskiem (18,8 tys. zł), około cztery raz niższym niż w 2012 r. (78,2 tys. zł).

W komentarzu do wyników spółka zaznacza, że IV kwartał obejmował okres po zakończeniu realizowanych i sprzedaży kilku większych projektów, ale przed rozpoczęciem kolejnych. Firma zainwestowała ponadto w bezpilotową maszyną latającą, co na razie generuje koszty marketingowe, a jeszcze nie zapewnia wysokich przychodów. Niemniej kilka projektów z wykorzystaniem tej technologii udało się już zrealizować i potwierdziły one słuszność wybranego kierunku rozwoju – zaznacza Eurosystem.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zabawna ta firma, jeszcze ten dronek... a jak wygląda sprawa rozliczeń z Fugro?
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS