wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-13| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Roztoczański PN będzie mieć geoportal i chmurę punktów

Wykonanie lotniczego skanowania laserowego i zdjęć lotniczych, a także dostawa sprzętu i oprogramowania GIS-owego jest przedmiotem umowy podpisanej właśnie przez Roztoczański Park Narodowy.


Roztoczański PN będzie mieć geoportal i chmurę punktów <br />
fot. Wikipedia/Rafał Pikul
fot. Wikipedia/Rafał Pikul

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczy zakupu, dostawy, instalacji, sprawdzenia oraz wdrożenia: odbiornika GPS klasy GIS do pracy w technologii RTK, odbiorników GPS, oprogramowania GIS oraz opracowania geoportalu RPN. Za 365 tys. zł zadanie to zrealizuje krakowska firma SmallGIS. Czas wykonania prac wyznaczono na 17 miesięcy.

Przedmiotem kolejnej części jest: wykonanie lotniczego skaningu laserowego i zakup z dostawą danych wysokościowych i obrazowych dla obszaru Parku oraz otuliny, w tym numerycznego modelu terenu, numerycznego modelu pokrycia terenu, lotniczych zdjęć pionowych i ukośnych, chmury punktów oraz wysokorozdzielczej ortofotomapy. Prace te za niecałe 400 tys. zł wykona firma MGGP Aero z Tarnowa. Była to jedyna oferta złożona w tej części. Termin realizacji prac to 4 miesiące.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS