Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-15| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Edukacja, Instytucje, Imprezy

1 marca rozpocznie się IV Międzynarodowy Rok Polarny


W ramach Międzynarodowego Roku Polarnego Międzynarodowy Komitet Badań Arktyki organizuje i koordynuje serię wypraw naukowo-badawczych, których zadaniem jest zbieranie informacji na temat regionów polarnych na Ziemi. I Międzynarodowy Rok Polarny został zorganizowany w latach 1882-83, II – w latach 1932-33. Kolejny, Międzynarodowy Rok Geofizyczny, odbył się w latach 1957-58.

Główne zagadnienia, które będą badane przez naukowców w ramach tego prestiżowego programu badawczego, to: zmiany klimatyczne, procesy geologiczne i środowisko biologiczne. Międzynarodowy Rok Polarny obejmie dwuletni cykl badawczy – od 1 marca 2007 r. do 1 marca 2009.
Ceremonia otwarcia Międzynarodowego Roku Polarnego odbędzie się 1 marca w Paryżu. Polskę będzie reprezentować członek Narodowego Komitetu ds. Międzynarodowego Roku Polarnego prof. Jacek Jania z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego zdaniem prowadzone co 50 lat tymi samymi metodami badania dają obraz tego, co zmienia się we wrażliwych polarnych rejonach Ziemi.
Więcej informacji o projekcie znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowego Roku Polarnego.

Źródło: Serwis Nauka w Polsce
fot. U.S. Fish & Wildlife Service


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS