wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-05| Teledetekcja, Instytucje

Protokół o współpracy z EUMETSAT ratyfikowany

Prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował we wtorek (3 lutego) protokół o współpracy z Europejską Organizacją Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT). Skorzystać mają na tym zarówno przedsiębiorcy, jak i naukowcy.


Protokół o współpracy z EUMETSAT ratyfikowany <br />
fot. EUMETSAT
fot. EUMETSAT

Wprawdzie Polska jest członkiem EUMETSAT już od połowy 2009 roku, ale podczas przystępowania do tej organizacji nie uwzględniono tzw. protokołu o przywilejach i immunitetach EUMETSAT. Jak tłumaczy serwis „PAP – Nauka w Polsce”, nasi naukowcy nie mogli przez to korzystać z zagranicznych kursów i staży organizowanych przez tę instytucję. Z kolei przedsiębiorcy nie mogli podpisywać z EUMETSAT-em żadnych kontraktów na terenie Polski. Tym samym znacznie utrudniony był zwrot składki członkowskiej opłacanej przez nasz kraj. Teraz problemy te znikają. Jednocześnie ratyfikacja protokołu nie spowodowała wzrostu naszej składki – zaznacza PAP.

EUMETSAT jest organizacją powołaną w 1986 roku. Obecnie liczy 26 członków. Jej głównym zadaniem jest budowa i utrzymywanie europejskiego systemu satelitów meteorologicznych, a także dostarczanie gromadzonych przez nie danych użytkownikom końcowym.

Źródło: PAP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS