wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-13| GNSS, GIS, Firma, Kataster

PPWK S.A. o przejęciu EL2 i planach na przyszłość


Zarząd Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera S.A. przedstawił dziś (13 lutego) założenia strategii rozwoju po akwizycji spółki z branży marketingu mobilnego - EL2.

Działalność Grupy Kapitałowej skoncentruje się na dostarczaniu oferty mobilnego geomarketingu (reklamy spersonalizowanej, docierającej do konsumenta tylko w obszarze wyznaczonym przez reklamodawcę) oraz usługach dodanych w systemach do nawigacji GPS. Podpisany dziś aneks do umowy nabycia EL2 uzależnia ostateczną cenę za udziały spółki od zysku netto wypracowanego przez nią na koniec 2007 roku.
Konstrukcja transakcji przewiduje, że PPWK zapłaci cenę określoną w pierwotnej wersji umowy, jeśli zysk EL2 na koniec roku wzrośnie o co najmniej 70%, przekraczając 2,5 mln zł. W razie gdyby wynik był niższy od 1,5 mln zł - cena za udziały firmy zostanie obniżona do 50 mln zł. W przypadku uzyskania wyniku między 1,5 a 2,5 mln zł - łączna cena nabycia udziałów EL2 zostanie zmniejszona proporcjonalnie do wysokości zysku netto. W 2006 roku firma zwiększyła zysk netto o 100% - do kwoty niemal 1,5 mln zł.
Integracja obszarów specjalizacji obu spółek pozwoli także na stworzenie nowej wartości dodanej w oferowanych już przez PPWK systemach do nawigacji satelitarnej Navigo. Będą one łączyć w sobie tradycyjny system nawigacji z serwisami informacyjnymi, dostarczanymi w czasie rzeczywistym, w oparciu o GPS i kartę SIM. Serwis Navigo będzie umożliwiał użytkownikom korzystanie z usług assistance/pomocy drogowej, emergency, informacji o sytuacji na drodze (pogoda, natężenie ruchu) i wielu innych.
27 listopada 2006 r. PPWK zakupił 14,93% kapitału zakładowego spółki EL2 za cenę 6,2 mln zł oraz podpisał warunkową umowę nabycia kolejnych 85,07% udziałów. Akwizycja zostanie sfinansowana środkami pozyskanymi z emisji akcji z prawem poboru, jaką PPWK przeprowadzi na przełomie I i II kwartału. Oferującym akcje będzie DM IDMSA.
PPWK chce pozyskać z emisji blisko 84 mln zł, z których 64 mln zł zostaną przeznaczone na zakup EL2. Pozostałe środki będą wykorzystane na dalsze akwizycje spółek z branży usług dodanych w telefonii komórkowej oraz z branży usług interaktywnych. Negocjacje dotyczące przejęć dwóch firm są już w zaawansowanej fazie uzgodnień. Szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości do końca lutego 2007 r.

Źródło: PPWK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS