Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-12| Geodezja, Firma, Prawo, Instytucje, Kataster

Taryfy zaporą dla wzrostu cen za pomiary nieruchomości


W obwodzie jarosławlskim ustanowiono maksymalne ceny na prace urządzeniowo-rolne. Rozwiązanie przyjęto w zgodzie z obowiązującymi przepisami i ma ono doprowadzić do 2-2,5-krotnej obniżki cen. W wielu rejonach obwodu za pomiar 10- lub 20-arowej działki płaci się bowiem 5-8 tysięcy rubli, a w Jarosławlu 10 tys. (ok. 1100 zł).

Poważną przeszkodą w regulowaniu prawa własności do nieruchomości są w Rosji ceny za pomiary geodezyjne. W celu przeciwdziałania wzrostowi cen obecne przepisy (tzw. dacznaja amnestia - uproszczona procedura rejestracji praw do nieruchomości) umożliwiają władzom regionalnym ustanowienie maksymalnej stawki na te usługi (do 1 stycznia 2010 r.).
Według nowych taryf pomiar działki pod budownictwo indywidualne w Jarosławlu kosztować będzie 4 tys. rubli, w innych miastach – 3,5 tys.; cena za usługę zależy od miejsca pomiaru i stopnia zagospodarowania terenu.

Regnum, AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS