wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2014-01-10| Geodezja, GIS, Firma, Software

ULA łączy adresy

Firma Geo-System poinformowała, że dziś (10 stycznia) włączyła do swojej usługi lokalizowania adresów (ULA) bazę adresową miasta Leszno, która funkcjonuje w technologii firmy Sytherm?Info.


ULA łączy adresy

Jest to początek integracji baz obu firm we wspólnej usłudze lokalizacji dostępnej pod adresem www.punktyadresowe.pl/lokalizacja.php. W najbliższym czasie do serwisu tego zostaną włączone inne bazy funkcjonujące w technologii Systherm-Info oraz bazy innych firm, które zadeklarowały chęć włączenia się do tej inicjatywy.

Usługa lokalizacji umożliwia jednolity i prosty sposób wykorzystania gminnych baz adresowych (zrealizowanych w technologiach różnych firm) do lokalizacji przestrzennej wybranego adresu, co schematycznie przedstawiono na rysunku poniżej. Jako przykład można wykorzystać adresy z miejscowości Choroszcz, ul. Szkolna 2 (baza Geo?System) oraz Leszno, ul Mickiewicza 11 (baza Systherm-Info), które przekazujemy jako parametr do usługi celem uzyskania jego przestrzennej lokalizacji. Przykład wywołania przedstawiono poniżej:

http://punktyadresowe.pl/lokalizacja.php?adres=Choroszcz,Szkolna 2
http://punktyadresowe.pl/lokalizacja.php?adres=Leszno,Mickiewicza 11

Ważne jest przy tym, że użytkownik nie musi wiedzieć, w której gminnej bazie adres się znajduje, ani jaka jest jej struktura. Wszystkim zajmuje się usługa lokalizacji, która na podstawie własnego rejestru baz (serwera katalogowego) i związanych z nimi usług potrafi odwołać się do odpowiedniej bazy gminnej poprzez usługę sieciową udostępnioną przez właściciela bazy.


Więcej o usłudze ULA w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@user Ale tam opisano usługę geo-systemu: http://geoinformatyka.com.pl/uslugi-geolokalizacji -adresow-wedlug-roznych-producentow/

@osm nie bądz naiwny, od gugik nic nie dostaniesz bo to tylko taka ściema usera żeby umniejszyć ważność inicjatywy geo-systemu, która jest bardzo potrzebna i którą popieram

@osm wpisz w googlu usługa openls gugik. Pozdrawiam.

@user Możesz podać adres tej usługi GUGiK to chętnie ja sprawdzę? Szkoda tez, ze do tej pory o niej nie słyszałem.

ad mieszek: udostępnia ale nie bedzie działać w parzyste dni. user.jj: masz jak zawsze racje a do tego zawsze wykorzystasz newsa do reklamy gugik. A chyba twoja usługa to przecież co innego. miłego dnia zapewne z gs: w tym wypadku nic dodać nic ująć 10/10.

nie chodzi o usługi jakie gugik udostępnił - chodzi o to co z tego co udostępnia działa i jest zgodne ze standardami na które się powołuje. Chodzi również np. o wymóg zgody GGK w miejscu gdzie zgodę daje np. ustawa o IIP, która każdemu umożliwia skorzystanie z usług. A najbardziej ludziom chodzi o koszt tych ułomnych zabawek GUGiK, które wprowadzają rozwiązania o lata z tyłu za tymi, które istnieją nawet w Polsce za wyższe niż światowe ceny, oferując przy tym nieaktualne dane. Więc albo za tę kasę będą odpowiedniej jakości produkty, albo niech GUGiK zajmie się czy innym. Swoją drogą jeśli GUGiK udostępnił taką usługę 100 lat temu to fajnie byłoby poznać jej adres. Chyba że wrodzona nieśmiałość nie pozwala jej pokazać. A zamiast reklamy takiej usługi kasa poszła na człowieka z laserem i kulami i stronę promującą albańskich hakerów.

ADRESY REWELACJA !!!! GUGiK udostępnił taką usługę na geoportalu już 100 lat temu ale to przecież nie o to chodzi co zrobił GUGiK tylko czego nie zrobił. A generalnie nawet jak GUGiK zrobił to i tak na pewno źle, bez sensu, niepotrzebnie, nieudacznie itd, itp, itd, itp. No to jedziemy do domu a w poniedziałek zobaczymy co nam ten "granat" przyniesie. Liczę, jak zwkle na geoforum na dużo konstruktywnych, podobnie jak mój komentarzy i miłego weekendu dla speców od adresów z zaprzyjaźnionej firmy :)

jak wszystko inne udostępnią:)

pytanie do GUGiK a czy GUGiK tez udostepni kiedys jakąś usługę do wyszukiwania adresów?

jakie są warunki użycia tej usługi, czy jest dostępna wersja json bądź jsonp. Jak widać jak się chce to można. Pozdrawiam.

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt