wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-10| Geodezja, Sprzęt, Firma, Ludzie

Ekipa WPG S.A. zeskanowała szklany dach Złotych Tarasów


Jak nas poinformował Zarząd Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A., w nocy z 8 na 9 lutego br. ekipa pomiarowa wykonała pełną inwentaryzację sklepienia kopułowego w kompleksie Złote Tarasy w Warszawie. W pracach zastosowano technologię skaningu laserowego.

Był to pomiar zerowy, rozpoczynający proces monitorowania geometrii konstrukcji tego unikalnego sklepienia, który będzie realizowany przez WPG S.A. Skaning wykonano laserem Leica HDS 4500 (Cyrax). Złote Tarasy w Warszawie to jeden z największych w Polsce kompleksów handlowo-rozrywkowych i biurowych. Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A. prowadziło jego obsługę geodezyjną na etapie budowy.

Więcej informacji na temat nocnych pomiarów Złotych Tarasów w marcowym GEODECIE.

Źródło: WPG S.A.


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Trzeba coś wiedzieć a nie tylko umieć klikać więc jesteś słabo zorientowany w procedurach prawnych, przygotowanie warunków technicznych wyklucza z przystąpienia do przetargu. Już się nie dziwię że macie takie zarobki, bo wiedza też marna.
odpowiedz zgłoś
do dociekliwego kto chciał i potrafił wykonac ta pracę miał takie same warunki techniczne. Technologia jest sprawą wewnętrzną firmy.W przetargu liczyla się tylko cena. Nie widze tu sprzeczności że ktoś potrafił dla wszystkich opracować warunki.
odpowiedz zgłoś
Do geodety Ciekawe, WPG opracowało warunki i technologię a potem stanęło do przetargu, wygrało i wykonało opracowanie....Chyba ktoś tu kłamie, no ale cóż jeżeli taka jest sytuacja w firmie jak przedstawiono ją poniżej to czego można się spodziewać po rozżalonych pracownikach, prawda geodeto???
odpowiedz zgłoś
anty-geometra Jasne, prezesi WPG mogą się bawić w takie odkrycia i pilotaże a 90% załogi ma najniższą krajową netto. Nowi nieustawieni pracownicy średnio są tam zatrudnieni 3-4 m-cę. Idealne połączenie biznesu i nowatorstwa :/
odpowiedz zgłoś
w odpowiedzi Tak. Warunki i technologie wykonania są dzielem WPG. Ktoś kto nie zna kulis sprawy moze byc zaskoczonym.Nie ma co wracać do tematu , zbyt wiele bylo komentarzy na geoforum po przyznaniu nagrod ministra.
odpowiedz zgłoś
samodzielnie w technologii firmy, to ciekawe a nie zgodnie z warunkami technicznymi?? To WPG i do tego rości sobie prawo??
odpowiedz zgłoś
dobra robota Zlecenie pracy takiej firmie jest malym ryzykiem dla inwestora.Kolejny raz słyszymy o ciekawch pracach WPG. Pierwsza to byla Mapa zniszczeń Warszawy opracowana samodzielnie w technologii firmy a nie przy pomocy Urzędu Miasta Warszawy co było sugerowane.
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS