wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-09| GIS, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Zapowiedź listopadowej konferencji PTIP


Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej organizuje w dniach 6-8- listopada 2007 r. konferencję na temat „Współpraca i koordynacja w zakresie geoinformacji dla zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie”. Będzie to już siedemnasta edycja konferencji z cyklu „Geoinformacja w Polsce” organizowana przez to towarzystwo.

W 2007 r. wejdzie w życie dyrektywa INSPIRE ustanawiająca Europejską Infrastrukturę Informacji Przestrzennej i określająca zobowiązania państw członkowskich, w tym Polski, w zakresie tworzenia krajowych infrastruktur informacji przestrzennej. Stanowisko polskiego rządu w tej sprawie było i jest bardzo pozytywne ze względu na spodziewane korzyści społeczne i gospodarcze, a zwłaszcza korzyści dla zrównoważonego rozwoju.
Tworzenie infrastruktury informacji przestrzennej w naszym kraju wymaga realizacji zadań natury prawnej, organizacyjnej i technicznej o zasięgu międzyresortowym i interdyscyplinarnym na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym. Warunkiem osiągnięcia celu jest współpraca administracji publicznej i instytucji naukowych zainteresowanych pozyskiwaniem i stosowaniem geoinformacji.

Planowana tematyka konferencji:
1. Znaczenie geoinformacji dla zrównoważonego rozwoju, gospodarki opartej na wiedzy, społeczeństwa informacyjnego oraz elektronicznej administracji
2. Europejska polityka kosmiczna i jej wpływ na politykę geoinformacyjną w Polsce
3. Polityka geoinformacyjna państwa i strategia rozwoju geoinformacji w Polsce
4. Modernizacja i harmonizacja polskich przepisów prawnych i standardów technicznych dotyczących geoinformacji
5. Polska infrastruktura informacji przestrzennej jako część składowa INSPIRE
6. Przepisy implementacyjne INSPIRE oraz ich stosowanie w Polsce
7. Infrastruktura informacji geodezyjnej i kartograficznej jako istotny komponent infrastruktury informacji przestrzennej
8. Regionalne i lokalne systemy i infrastruktury informacji przestrzennej
9. Branżowe systemy geoinformacyjne
10. Geoinformacja w samorządzie terytorialnym
11. Rozwój i doskonalenie katastru w Polsce
12. Technologie geomatyczne dla planowania przestrzennego
13. Nauka i technologia geoinformacyjna jako przedmiot edukacji
14. Ekonomiczne aspekty geoinformacji
15. Projekty geoinformacyjne korzystające z funduszy wspólnotowych: przygotowanie wniosków, doświadczenia realizacyjne, uzyskiwane rezultaty oraz ich ocena
16. GEOPORTAL oraz polski standard metadanych geoprzestrzennych
17. Tendencje rozwoju geomatyki (wolne oprogramowanie, geowizualizacja).

Konferencja będzie obejmowała tematyczne sesje referatowe, warsztatowe i dyskusyjne, a także jednodniowe Sympozjum Sieci Naukowej Systemy Geoinformacyjne. Miejsce konferencji: Biblioteka Narodowa w Warszawie.

Impreza organizowana jest przy współudziale GUGiK i IGiK. Patronat nad konferencją objęli: Ludwik Dorn – wiceprezes Rady Ministrów, Andrzej Aumiller – minister budownictwa, Wiesław Potrapeluk – główny geodeta kraju, Mariusz-Orion Jędrysek – główny geolog kraju, Marek Haliniak – główny inspektor ochrony środowiska, Bogdan Ney – przewodniczący Wydziału Nauk o Ziemi PAN, Józef Oleński – prezes GUS, Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes Związku Banków Polskich, Andrzej Matysiak – dyrektor PGL Lasy Państwowe, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Maciej Maria Olex-Szczytowski – prezes AMW, Grzegorz Jakuć – wiceprezes ARiMR.

Bliższych informacji udziela Ewa Musiał, sekretarz PTIP: konferencje@ptip.org.pl, www.ptip.org.pl

Źródło: PTIP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS