Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-09| GIS, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Zapowiedź listopadowej konferencji PTIP


Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej organizuje w dniach 6-8- listopada 2007 r. konferencję na temat „Współpraca i koordynacja w zakresie geoinformacji dla zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie”. Będzie to już siedemnasta edycja konferencji z cyklu „Geoinformacja w Polsce” organizowana przez to towarzystwo.

W 2007 r. wejdzie w życie dyrektywa INSPIRE ustanawiająca Europejską Infrastrukturę Informacji Przestrzennej i określająca zobowiązania państw członkowskich, w tym Polski, w zakresie tworzenia krajowych infrastruktur informacji przestrzennej. Stanowisko polskiego rządu w tej sprawie było i jest bardzo pozytywne ze względu na spodziewane korzyści społeczne i gospodarcze, a zwłaszcza korzyści dla zrównoważonego rozwoju.
Tworzenie infrastruktury informacji przestrzennej w naszym kraju wymaga realizacji zadań natury prawnej, organizacyjnej i technicznej o zasięgu międzyresortowym i interdyscyplinarnym na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym. Warunkiem osiągnięcia celu jest współpraca administracji publicznej i instytucji naukowych zainteresowanych pozyskiwaniem i stosowaniem geoinformacji.

Planowana tematyka konferencji:
1. Znaczenie geoinformacji dla zrównoważonego rozwoju, gospodarki opartej na wiedzy, społeczeństwa informacyjnego oraz elektronicznej administracji
2. Europejska polityka kosmiczna i jej wpływ na politykę geoinformacyjną w Polsce
3. Polityka geoinformacyjna państwa i strategia rozwoju geoinformacji w Polsce
4. Modernizacja i harmonizacja polskich przepisów prawnych i standardów technicznych dotyczących geoinformacji
5. Polska infrastruktura informacji przestrzennej jako część składowa INSPIRE
6. Przepisy implementacyjne INSPIRE oraz ich stosowanie w Polsce
7. Infrastruktura informacji geodezyjnej i kartograficznej jako istotny komponent infrastruktury informacji przestrzennej
8. Regionalne i lokalne systemy i infrastruktury informacji przestrzennej
9. Branżowe systemy geoinformacyjne
10. Geoinformacja w samorządzie terytorialnym
11. Rozwój i doskonalenie katastru w Polsce
12. Technologie geomatyczne dla planowania przestrzennego
13. Nauka i technologia geoinformacyjna jako przedmiot edukacji
14. Ekonomiczne aspekty geoinformacji
15. Projekty geoinformacyjne korzystające z funduszy wspólnotowych: przygotowanie wniosków, doświadczenia realizacyjne, uzyskiwane rezultaty oraz ich ocena
16. GEOPORTAL oraz polski standard metadanych geoprzestrzennych
17. Tendencje rozwoju geomatyki (wolne oprogramowanie, geowizualizacja).

Konferencja będzie obejmowała tematyczne sesje referatowe, warsztatowe i dyskusyjne, a także jednodniowe Sympozjum Sieci Naukowej Systemy Geoinformacyjne. Miejsce konferencji: Biblioteka Narodowa w Warszawie.

Impreza organizowana jest przy współudziale GUGiK i IGiK. Patronat nad konferencją objęli: Ludwik Dorn – wiceprezes Rady Ministrów, Andrzej Aumiller – minister budownictwa, Wiesław Potrapeluk – główny geodeta kraju, Mariusz-Orion Jędrysek – główny geolog kraju, Marek Haliniak – główny inspektor ochrony środowiska, Bogdan Ney – przewodniczący Wydziału Nauk o Ziemi PAN, Józef Oleński – prezes GUS, Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes Związku Banków Polskich, Andrzej Matysiak – dyrektor PGL Lasy Państwowe, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Maciej Maria Olex-Szczytowski – prezes AMW, Grzegorz Jakuć – wiceprezes ARiMR.

Bliższych informacji udziela Ewa Musiał, sekretarz PTIP: konferencje@ptip.org.pl, www.ptip.org.pl

Źródło: PTIP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS