Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-01-03| Geodezja, Prawo, Instytucje

Jak powinien wyglądać nowy identyfikator materiałów w PZGiK?

Na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii opublikowano stanowisko głównego geodety kraju dotyczące rozporządzenia ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK, które wejdzie w życie 8 stycznia br.


Jak powinien wyglądać nowy identyfikator materiałów w PZGiK?

Dotyczy ono § 15, który określa sposób tworzenia identyfikatora ewidencyjnego materiału zasobu. Poniżej prezentujemy treść stanowiska:

1. Przez identyfikator TERYT, o którym mowa w § 15 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia należy rozumieć:
1) czterocyfrowy identyfikator TERYT powiatu (miasta na prawach powiatu), jeżeli zasób prowadzony jest przez starostę (prezydenta miasta na prawach powiatu);
2) identyfikator TERYT gminy, jeżeli zasób prowadzony jest na zasadzie powierzenia przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta).

W przypadku, gdy prezydent miasta upoważnił do prowadzenia zasobu burmistrzów dzielnic, a jednocześnie nie został wdrożony system teleinformatyczny umożliwiający prowadzenie całego miejskiego zasobu w oparciu o jedną centralną (miejską) bazę danych, przez identyfikator TERYT, o którym mowa w § 15 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia, należy rozumieć w tym przypadku identyfikator TERYT dzielnicy.

2. Zgodnie z literalnym brzmieniem § 15 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia, trzecim elementem identyfikatora ewidencyjnego materiału zasobu jest czterocyfrowa liczba oznaczająca rok, w którym nastąpiło przyjęcie materiału do zasobu, np. 1966, 1974, 1995, 2006, 2012, 2013, 2014.

W przypadku gdy materiał został przyjęty do zasobu przed wejściem w życie rozporządzenia, ale nie został z jakiegoś powodu wpisany do prowadzonej przed tą data ewidencji (księgi robot), to czterocyfrowa liczba, o której mowa w § 15 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia, oznaczać będzie rok, w którym ten materiał został faktycznie przyjęty do zasobu, ustalony na podstawie odpowiednich dokumentów (np. 2007, 2012), a jeżeli nie jest możliwe ustalenie tego roku, to liczba ta oznaczać będzie rok, w którym ten materiał zostanie po raz pierwszy wpisany do ewidencji materiałów zasobu, np. 2014, 2015, 2016,

3. Czwartym elementem identyfikatora ewidencyjnego materiału zasobu, zgodnie z § 15 ust, 1 pkt 4 rozporządzenia, jest kolejna liczba naturalna, wyróżniająca materiał zasobu w ewidencji materiałów zasobu, prowadzonej na podstawie przepisów rozporządzenia, w danym roku kalendarzowym.

Przez dany rok kalendarzowy, o którym mowa w § 15 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia, należy rozumieć rok, w którym materiał został przyjęty do zasobu, np. 1966, 1974, 1995, 2006, 2012, 2013, 2014.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS