wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-08| Geodezja, Ludzie, Instytucje, Kataster

Rosyjska agencja katastralna druga w rankingu otwartości


Petersburski Instytut Rozwoju Wolności Informacji opublikował wyniki badań dotyczących stopnia otwartości stron internetowych prowadzonych przez federalne organy władzy wykonawczej w Rosji. Drugie miejsce w rankingu zajął portal Federalnej Agencji Katastru Nieruchomości (fot.).

Badania przeprowadzono w ramach projektu związanego z monitoringiem oficjalnych stron internetowych organów władzy wykonawczej Federacji Rosyjskiej i było to drugie takie przedsięwzięcie w ciągu dwóch ostatnich lat. Monitoringowi poddały się 83 z 85 istniejących obecnie stron. W analizie posłużono się 300 parametrami, a każdy rozpatrywano według 6 kryteriów: istnienie/brak informacji, jej pełność, aktualność, dostępność, niezbędność dla konkretnego ministerstwa i społeczne znaczenie. Analizę przeprowadzili specjaliści z dziedziny prawa, ekonomii i socjologii.
Mimo iż wymagania stawiane przez zespół badanym stronom internetowym były niskie, okazało się, że stopień otwartości uwzględniający wszystkie z nich wyniósł zaledwie 23,5%. Dwie z badanych jednostek w ogóle nie mają stron internetowych, a wypełnienie wielu innych informacjami jest dalekie od ideału. Niewątpliwie zrobiono jednak krok do przodu, bowiem w poprzednich badaniach współczynnik ten osiągnął 10%.
Pierwsze miejsce na liście zajął portal Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Najgorzej wypadły m.in. agencja ds. wolnych stref ekonomicznych, służby wywiadu zagranicznego i ds. imigracji.

Źródło: cnews


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS