wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-23| GIS, Mapy, Software

Zobacz, gdzie wieje, na interaktywnym globusie

W sieci ukazała się Earth Wind Map – nietypowa mapa prezentująca kierunek i siłę wiatrów na całym świecie.


Zobacz, gdzie wieje, na interaktywnym globusie

Opracowanie wzorowane jest na pomyśle Fernandy Viégas oraz Martina Wattenberga. Bazując na danych amerykańskiej agencji NOAA, wykonali oni animowaną mapę wiatrów dla Stanów Zjednoczonych. Cameron Beccario postanowił pójść krok dalej i wykonać podobne opracowanie dla całego świata.

Dane o sile i kierunku wiatru pozyskał w formacie GRIB2 z bazy Global Forecast System prowadzonej w agencji NOAA przez National Centers for Environmental Prediction. Następnie umieścił je na cyfrowym globusie wykorzystującym bibliotekę D3. Jako danych podkładowych użył warstwy linii brzegowej z otwartej bazy Natural Earth. Dane meteorologiczne ładowane są do prezentacji co trzy godziny.

Kod źródłowy Earth Wind Map dostępny jest na portalu GitHub.

Źródło: GIS Lounge, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS