wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-08| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Firmy wodociągowe w Wlk. Brytanii korzystają z warstwy adresowej OSBrytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey poinformowała o podpisaniu kontraktu z dwiema dużymi firmami wodociągowymi na korzystanie przez nie z OS MasterMap Address Layer 2.

Bristol Water plc i Wessex Water Services Ltd, obsługujące razem ponad 3,5 mln mieszkańców, uzyskały dostęp do najbardziej szczegółowej i dokładnej bazy adresowej w Wlk. Brytanii. Pozwoli to na lepszą obsługę ich klientów i usprawni działanie firm.
Warstwa adresowa topograficznej bazy danych Wlk. Brytanii (OS MasterMap) liczy prawie 29 mln pozycji. Zawiera ona nie tylko tradycyjne adresy stosowane przez pocztę brytyjską (Royal Mail), ale także adresy alternatywne (nazwy zwyczajowe, regionalne) i 1,5 mln obiektów nieposiadających adresów. Dzięki warstwie Layer2 firmy wodociągowe będą mogły zweryfikować lokalizację tysięcy nieruchomości, których właściciele korzystają z usług tych firm, a które mają niepełne dane adresowe. Miejscami bez adresu okazują się być zarówno kościoły, jak i publiczne toalety. Baza zawiera także ponad 150 tys. lokali mających kilku lokatorów, ale jeden adres (tak jest w przypadku, gdy do kilku mieszkań wewnątrz budynku prowadzą jedne drzwi).

Źródło: Ordnance Survey


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS