Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-16| GIS, Teledetekcja, Software

Teledetekcyjna biblioteka pod skrzydłami OSGeo

Zajmująca się rozwijaniem otwartego oprogramowania GIS-owego fundacja OSGeo planuje włączyć w poczet swoich projektów aplikację ORFEO Toolbox (OTB).


Teledetekcyjna biblioteka pod skrzydłami OSGeo

Fundacja właśnie ogłosiła rozpoczęcie tzw. procesu inkubacji dla OTB, w trakcie którego sprawdzana będzie jakość tego programu oraz jego zgodność z wytycznymi OSGeo. Po pomyślnym przejściu tych testów program powinien dołączyć do kilkudziesięciu innych aplikacji rozwijanych przez tę organizację.

Prace nad OTB w 2006 r. rozpoczęła francuska agencja kosmiczna CNES. Jest to otwarta biblioteka zawierająca algorytmy do przetwarzania zobrazowań – przede wszystkim wysokorozdzielczych, ale także tych z większym pikselem. Oprogramowanie jest kompatybilne m.in. z sensorami optycznymi (Pleiades, SPOT, QuickBird, WorldView, Landsat, Ikonos), hiperspektralnymi (Hyperion) oraz radarowymi (TerraSarX, ERS, Palsar). Biblioteka OTB dostępna jest na licencji CeCILL, której warunki zbliżone są do zapisów popularnej licencji GPL.

Źródło: OSGeo, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS