Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-16| GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Edukacja, Ludzie

Archeolog nagrodzony za popularyzację lotniczego skaningu

Za artykuł o wykorzystaniu lotniczego skaningu laserowego w archeologii Łukasz Banaszek z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu został wyróżniony w konkursie „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach” organizowanym przez magazyn „Forum Akademickie”.


Archeolog nagrodzony za popularyzację lotniczego skaningu <br />
fot. Wikipedia/Xanes
fot. Wikipedia/Xanes

Doktoranta Instytutu Prahistorii UAM nagrodzono za popularnonaukową publikację pt. „Lasy przodków. Z samolotu archeologiczne poszukiwania (w gruncie rzeczy)”. Prezentuje w nim wyniki badań dawnego krajobrazu okolic Polanowa w woj. zachodniopomorskim, na potrzeby których wykorzystano m.in. lotnicze skanowanie laserowe (ALS). Łukasz Banaszek przekonuje w artykule, że dzięki ALS archeolog wcale nie musi być kojarzony z wykopaliskami i odkryciami skarbów, ale jednocześnie, bez wbicia łopaty w ziemię, może dokonywać niezwykłych naukowych ustaleń – zauważa serwis „PAP – Nauka w Polsce”. Wyróżniony artykuł ma się ukazać w „Forum Akademickim” w przyszłym roku.

To już kolejne wyróżnienie dla Łukasza Banaszka. W zeszłym roku otrzymał on m.in. stypendium im. Anny Pasek przyznawane doktorantom wykorzystującym w swoich badaniach systemu informacji geograficznej.

Źródło: PAP ? Nauka w Polsce, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS