wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-23| GNSS, Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Instytucje

Kilometry zamiast mil?


W opublikowanym dzisiaj raporcie brytyjskie Stowarzyszenie Metryczne (UKMA) wzywa rząd brytyjski, aby zadecydował, kiedy liczby na znakach drogowych zostaną zmienione z mil na kilometry. Raport przedstawia argumenty przemawiające za tymi zmianami oraz ich kosztorys.
Angielski system miar miał być zmieniony na metryczny już w 1965 roku, a na 1973 planowano zmianę znaków drogowych. Nie zostało to jednak zrealizowane. W większości zastosowań w Wielkiej Brytanii (np. w projektach inżynierskich) już od dłuższego czasu stosowaną jednostką są metry. Zmiana mil na kilometry na znakach drogowych ma być wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kierowców (przede wszystkim tych spoza Wysp), kompatybilna ze stosowanymi oznaczeniami na mapach Ordnance Survey, a także korzystniejsza dla inżynierów, projektantów, geodetów.
Zmiana systemu to nie tylko same znaki drogowe. Pojazdy mają bowiem również liczniki ze skalą w milach.
Według Ministerstwa Transportu rząd nie ma na razie planów przeprowadzania takiej refeormy. Jej koszty szacuje na kilka milionów funtów.

Źródło: UKMA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt