wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-02| GIS, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Geologowie zamawiają dane interferometryczne

Zaplanowanie, zaprogramowanie i wykonanie rejestracji wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych do pomiarów interferometrycznych InSAR w paśmie X jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Państwowy Instytut Geologiczny.


Geologowie zamawiają dane interferometryczne <br />
Dane InSAR dla wulkanu Etna (fot. ESA)
Dane InSAR dla wulkanu Etna (fot. ESA)

Prace będą wykonywane w ramach przedsięwzięcia „Monitoring osiadania powierzchni terenu w 3 wybranych lokalizacjach poszukiwań gazu łupkowego – projekt pilotażowy” realizowanego na zamówienie Ministerstwa Środowiska w ramach umowy PIG z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prace przewidziane do realizacji obejmują:
1. Zaplanowanie rejestracji zobrazowań dla 3 poligonów badawczych.
2. Zaprogramowanie cyklicznych rejestracji zobrazowań w interwałach czasowych zależnych od dostępnych terminów przelotów satelitów nad każdym z poligonów. Parametry rejestracji (w zakresie polaryzacji, kierunku i kąta nachylenia anteny) są uzależnione od wyboru konkretnego systemu rejestrującego i w związku z tym zostaną uzgodnione z wyłonionym wykonawcą.
3. Wykonanie rejestracji zobrazowań. Wykonawca ma pozyskać 20 zobrazowań rocznie dla każdego z poligonów przez 3 lata. Łącznie przewiduje się więc wykonanie 180 zobrazowań.
4. Dostarczenie produktów przetworzonych wstępnie do poziomu SLC (single look complex) w postaci zbiorów cyfrowych w formacie COSAR lub HDF5.

Poligony badawcze będą zlokalizowane w województwach: warmińsko-mazurskim (powiat lidzbarski), pomorskim (powiat pucki) i lubelskim (powiat lubartowski).

Wartość prac szacowana na podstawie wadium (45 tys. zł) to przynajmniej 1,5 mln zł. Oferty można składać do 7 stycznia. Jedynym kryterium rozstrzygnięcia przetargu będzie cena.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Geologowie? A Geodetowie co zamawiają? Jak ja kocham nasz język.
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS