wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-02| GIS, Przetargi

GUGiK zamawia utrzymanie Geoportalu

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił wart ponad 8 mln zł przetarg na świadczenie usług utrzymania infrastruktury Geoportalu.


GUGiK zamawia utrzymanie Geoportalu

Prace obejmują zapewnienie operacyjnego utrzymania elementów infrastruktury w warstwach aplikacyjnej, szyny usług, baz danych, storage, sieci oraz środowisk monitorowania i back-upu poprzez realizację zadań i aktywności z zakresu poszczególnych procesów zawartych w bibliotece dobrych praktyk zarządzania usługami ITIL. Działanie takie musi zapewnić przede wszystkim:
1) bieżące utrzymanie środowisk przetwarzania,
2) bieżącą administrację produktów;
3) zarządzanie parametrami jakościowymi usług (SLA);
4) prowadzenie helpdesku;
5) stopniowe przekazywanie wiedzy potrzebnej do wykonywania powyższych zadań na rzecz pracowników CODGiK-u.

Częścią przetargu jest również organizacja warsztatów na temat sposobu realizacji usług ujętych w przedmiocie zamówienia oraz realizacja – w ramach asysty powdrożeniowej – prac o charakterze analitycznym, projektowym i konfiguracyjnym oraz związanych z utrzymaniem i konfiguracją dodatkowych systemów pomocniczych wykorzystywanych dla Geoportalu.

Szacunkowa wartość prac to 8,1 mln zł netto, z czego zamówienie podstawowe oszacowano na 3,2 mln zł, opcje – na 3,2 mln zł, a zamówienie uzupełniające – na 1,6 mln zł. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 80 tys. zł można składać do 8 stycznia. Kryteriami rozstrzygnięcia przetargu będą cena (60%) oraz koncepcja (40%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jeśli ktoś sobie tego orła albańskiego obejrzał to na jego miejscu wyczyściłbym przynajmniej cache w przeglądarce. Kolegom z gugiku proponowałbym zainterweniować w celu przywrócenia porządku na stronie wraz z analizą czy ten podmieniony portal nie zawiera/zawierał jakiś niespodzianek dla czytających.
 2 
odpowiedz zgłoś
UnikBaba nigdy bym się tego nie spodziewał. Geoportal przebił dno na wylot i spada dalej:(
odpowiedz zgłoś
Hackowanie Ciekawe kiedy albańczycy przejmą geoportal2, a może i innni się rzucą - w końcu to kupę kasy!
odpowiedz zgłoś
hm... no właśnie, a gdzie zniknął news (i komentarze!) dot. konferencji Geoportal2?
odpowiedz zgłoś
igrzyska są gorzej z chlebem:)
 1 
odpowiedz zgłoś
Geoportal - wiecej niż mapa Jak widać na właśnie organizowanej przez GUGiK konferencji "Geoportal - wiecej niż mapa" pieniądze są nawet na pokaz artystyczny :-)
 3 
odpowiedz zgłoś
zgroza Pieniądze są duże, tyle tylko, że wydawane pieniądze nie są współmierne dla uzyskiwanych efektów.
 5 
odpowiedz zgłoś
doradztwo, pewnie im doradziła taki przetarg ta sama firma co zwykle.
 4 
odpowiedz zgłoś
ahaha już wiem skąd taka gorączka w komentarzach w weekend - ciężko przejść obojętnie nad 8 bańkami na utrzymanie takiego cudu techniki
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
geoportal 2 No bez jaj 8 milonów? Sam projekt kosztował ok. 10 i rozumiem że w ramach wykonanego projektu takich prac nie wykonano i nie przekazano odpowiedniej wiedzy żeby utrzymać produkt?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS