wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-12| GIS

Powiat bieruńsko-lędziński w sieci

Dziś (12 listopada) został uruchomiony System Informacji Przestrzennej Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (SIP).


Powiat bieruńsko-lędziński w sieci

Jak zachwala swój system starostwo, znacznie zwiększa on zakres i dostępność usług publicznych realizowanych drogą elektroniczną, upraszcza i przyśpiesza realizację procedur administracyjnych oraz zwiększa efektywność i przejrzystość działań urzędu.

SIP składa się z następujących elementów: Geoportal Powiatowy, Wirtualny Urząd, Portal Geodety oraz Kalendarium Wydarzeń. Geoportal Powiatowy działa w technologii firmy ISPiK SA z Gliwic i oferuje m.in. warstwy: ewidencji gruntów i budynków, klasoużytków, punktów adresowych, GESUT, ortofotomapy z 2009 r., a także komunikacji publicznej, szkół, przedszkoli, urzędów, zabytków, instytucji kultury itd. Z kolei moduł Wirtualny Urząd pozwala przeglądać plany budynków, w których urzęduje starostwo, oraz zdobyć dane teleadresowe jego pracowników.

Portal geodety umożliwia: pozyskanie dodatkowych danych z powiatowego zasobu geodezyjnego, zdalne zgłaszanie robót geodezyjnych (za pośrednictwem aplikacji GEO-INFO 6 i.KERG) oraz przesłanie zapotrzebowania na materiały z PZGiK przez osoby fizyczne, inwestorów i instytucje zewnętrzne. Ostatni moduł, Kalendarium Wydarzeń, pozwala zaś na przejrzenie nadchodzących imprez odbywających się na terenie powiatu, w tym zlokalizowanie ich na mapie.

Źródło: SP w Bieruniu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS