wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-12| Geodezja, GIS, Przetargi, Software

Rozbudowa EMUiA: podejście drugie

Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz drugi ogłosił przetarg na rozbudowę oprogramowania do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA) oraz państwowego rejestru granic (PRG). Szacunkowa wartość prac: 6 mln zł brutto.


Rozbudowa EMUiA: podejście drugie

Zamówienie obejmuje m.in.:
• rozbudowę aplikacji EMUiA o moduł szacowania i raportowania jakości danych,
• integrację aplikacji EMUiA z narzędziem umożliwiającym gromadzenie danych przestrzennych oraz wykonywanie analiz przestrzennych,
• usprawnienia aplikacji EMUiA i systemu zarządzania PRG,
• przeszkolenie użytkowników rozbudowanych systemów.

W ramach przetargu GUGiK przewiduje prawo opcji polegające na:
1) świadczeniu usług asysty powdrożeniowej w wymiarze 6 tys. roboczogodzin w okresie od zawarcia umowy do 20 grudnia 2014 r. lub wykorzystania limitu roboczogodzin;
2) świadczeniu usług administracji technicznej w wymiarze 5 tys. roboczogodzin w okresie od odbioru etapu zarządczego nr 6 do upływu 36 miesięcy od zawarcia umowy lub wykorzystania limitu roboczogodzin;
3) wdrożeniu modułu SDI w 300 gminach – nie później niż do 20 grudnia 2014 r.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 70 tys. zł należy składać do 2 grudnia br. Jedynym kryterium rozstrzygnięcia przetargu będzie cena. Wartość zamówienia (wraz z opcją i zamówieniami uzupełniającymi) to 6 mln zł brutto, z czego opcję oszacowano na 1,2 mln zł netto, a zamówienia uzupełniające – blisko 1,5 mln zł brutto.

Przypomnijmy, że podobne zamówienie GUGiK ogłosił już w czerwcu br. Stało się ono tematem szeroko komentowanych na Geoforum.pl listów otwartych wystosowanych przez Waldemara Izdebskiego oraz Zbigniewa Figasa – prezesów firm Geo-System i Systherm Info. Ten pierwszy zarzucał m.in., że zamówienie jest przejawem niegospodarności Urzędu. „Nasuwa się pytanie. Za co zapłacono kwotę 2.623.000,00zł [w przetargu na stworzenie aplikacji EMUiA – przyp. red.], skoro teraz chce się wydać na jej modernizację jeszcze 5.433.292,12zł? Większość przewidywanych obecnie funkcjonalności jest tak elementarnych i oczywistych, że jeśli ich rzeczywiście nie ma, to powinny być zrobione w ramach asysty technicznej, która była przewidywana umową z wykonawcą aplikacji. Dodatkowo w przedmiotowej sprawie było już także udzielane zamówienie uzupełniające” – pisał o tym zamówieniu Waldemar Izdebski.

Ostatecznie w przetargu złożono trzy oferty, z których zamawiający wybrał najtańszą, przedstawioną przez firmę SmallGIS z Krakowa. Decyzję tę inny uczestnik przetargu, SMT Software, zaskarżył jednak do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta uznała, że ofertę krakowskiej spółki należy odrzucić, gdyż zawiera rażąco niską cenę. Jako że pozostałe dwie propozycje przekraczały budżet GUGiK-u, w październiku br. przetarg unieważniono.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przetargi Znak firmowy GUGiK - przetargi!
 2 
odpowiedz zgłoś
ależ skąd zapewniam, że GUGiK będzie mógł tu organizować przetargi "bez ograniczeń" na mydlenie oczu fokom
 2 
odpowiedz zgłoś
galu to nie takie proste. wtedy nie moglibyśmy robić więcej przetargów.
 2 
odpowiedz zgłoś
@figury to może lepiej od razu kupić ziemie na Grenlandii i GUGiK tam przenieść. Będzie taniej i szybciej problemy naszej geodezji się rozwiąże.
 2 
odpowiedz zgłoś
galu jakiego ministra, jakiego premiera:) ja tu jestem władza! A o gminy sie nie bój, jak żadna nie bedzie chciała to zrobimy przetarg, wykupi sie trochę ziemi na Grenlandii i tam utworzyły gminy, które będą system chciały.
 2 
odpowiedz zgłoś
twarde sztuki w tym GUGiKU nie boją się ani ministra, ani premiera i za ich przyzwoleniem będą dalej robic wątpliwe przetargi. Ciekaw jestem jak wytlumaczą sensowność wydatków jak sie za rok okaże, że żadna gmina takiej aplikacje nie zechce?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
proste - nie dla mnie niech mi ktoś powie, że poprzedni przetarg i jego rozstrzygnięcie to był przypadek. jedna oferta poniżej ceny krytycznej, a dwie przeważające. Czy są jakieś informacje, jak przebiega kontrola CBA? miała być do końca października.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
geoportal moze powinni tez zrobic kolejną wersję geoportalu, bo ta znów leży
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
determinacja aplikacja jest tak kiepska, ze nie dziwi ogromna determinacja do jej naprawy w kolejnym przetargu
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
zwrot w sprawie modułu SDI czyżby wdrożenie modułu SDI firmy wyceniały tak drogo, że zamawiający tutaj ujął co nieco - liczba gmin spadła z 400 do 300? Czy może zainteresowanie modułem spada? A może tych gmin do robienia jest mniej niż pierwotnie zakładano
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS