wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-11-06| Mapy, Instytucje

Zgłoś problem na mapie Warszawy

Stolica dołączyła do grona miast, które umożliwiają swoim mieszkańcom zgłaszanie różnego rodzaju nieprawidłowości na interaktywnej mapie.


Zgłoś problem  na mapie Warszawy

Warszawski ratusz uruchomił w tym celu stronę internetową Warszawa19115.pl – jej nazwa bierze się od numeru telefonu, pod którym również można informować o nieprawidłowościach. Za pomocą interaktywnej mapy miasta (tej samej, którą można przeglądać w oficjalnym stołecznym serwisie mapowym) oraz formularza można zgłaszać problemy w 10 kategoriach: dewastacja, drogi, komunikacja, wodno-kanalizacyjne, lokalowe, zieleń, zwierzęta, śmieci, odśnieżanie oraz inne. Do zgłoszenia można też dołączyć zdjęcie. Oprócz telefonu i strony internetowej informację o nieprawidłowościach można także wysłać za pomocą mobilnej aplikacji przygotowanej dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.

Jak podkreśla warszawski ratusz, jest to nowoczesny system komunikacji z mieszkańcami i pierwszy na taką skalę projekt w Polsce. Podobne centra kontaktu z mieszkańcami działają już z powodzeniem w innych dużych miastach Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych; np. w Berlinie, Londynie czy Nowym Jorku. – Zachęcamy mieszkańców do kontaktu z centrum za pośrednictwem wszystkich kanałów: infolinii 19115, portalu internetowego www.warszawa19115.pl, aplikacji mobilnej, a także poczty elektronicznej, faksu i chatu – powiedziała prezydent m.st Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Jest to system, który będzie cały czas usprawniany i unowocześniany poprzez dodawanie nowych funkcjonalności – zapowiada.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
link, jak zwykle nie można w treści newsa zamienić napisu Warszawa19115.pl bo to za bardzo ułatwiło by czytnikowi życie.

19115 Taka Warszawa METADANOWA - jakoś kojarzy mi się z ISO

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt