wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-11-06| Mapy, Instytucje

Zgłoś problem na mapie Warszawy

Stolica dołączyła do grona miast, które umożliwiają swoim mieszkańcom zgłaszanie różnego rodzaju nieprawidłowości na interaktywnej mapie.


Zgłoś problem  na mapie Warszawy

Warszawski ratusz uruchomił w tym celu stronę internetową Warszawa19115.pl – jej nazwa bierze się od numeru telefonu, pod którym również można informować o nieprawidłowościach. Za pomocą interaktywnej mapy miasta (tej samej, którą można przeglądać w oficjalnym stołecznym serwisie mapowym) oraz formularza można zgłaszać problemy w 10 kategoriach: dewastacja, drogi, komunikacja, wodno-kanalizacyjne, lokalowe, zieleń, zwierzęta, śmieci, odśnieżanie oraz inne. Do zgłoszenia można też dołączyć zdjęcie. Oprócz telefonu i strony internetowej informację o nieprawidłowościach można także wysłać za pomocą mobilnej aplikacji przygotowanej dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.

Jak podkreśla warszawski ratusz, jest to nowoczesny system komunikacji z mieszkańcami i pierwszy na taką skalę projekt w Polsce. Podobne centra kontaktu z mieszkańcami działają już z powodzeniem w innych dużych miastach Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych; np. w Berlinie, Londynie czy Nowym Jorku. – Zachęcamy mieszkańców do kontaktu z centrum za pośrednictwem wszystkich kanałów: infolinii 19115, portalu internetowego www.warszawa19115.pl, aplikacji mobilnej, a także poczty elektronicznej, faksu i chatu – powiedziała prezydent m.st Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Jest to system, który będzie cały czas usprawniany i unowocześniany poprzez dodawanie nowych funkcjonalności – zapowiada.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
link, jak zwykle nie można w treści newsa zamienić napisu Warszawa19115.pl bo to za bardzo ułatwiło by czytnikowi życie.

19115 Taka Warszawa METADANOWA - jakoś kojarzy mi się z ISO

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt